BlackRock ma uruchomić usługę handlu aktywami cyfrowymi | Wiadomości | CrypS.

BlackRock ma uruchomić usługę handlu aktywami cyfrowymi

Anna Sutowicz
BlackRock wprowadza usługi handlu kryptowalutami

BlackRock, czyli międzynarodowa firma inwestycyjna, która zarządza aktywami o wartości 10 bln USD, prawdopodobnie planuje wejść w przestrzeń kryptowalut z usługą handlu aktywami cyfrowymi. Takie informacje przekazał wczoraj CoinDesk, powołując się przy tym na zaufane źródła.

BlackRock, czyli największa na świecie spółka specjalizująca się w zarządzaniu aktywami z siedzibą w Nowym Jorku, prawdopodobnie przygotowuje się do zaoferowania swoim klientom-inwestorom usługi handlu kryptowalutami. Klienci będą mogli handlować za pośrednictwem platformy inwestycyjnej Aladdin („Asset, Liability, Debt and Derivative Investment Network”).

Wedle źródła, BlackRock planuje także dodać do swojej oferty usługę pożyczek zabezpieczonych aktywami cyfrowymi.  Innymi słowy, klienci mogliby pożyczać od BlackRock, zastawiając aktywa kryptograficzne jako zabezpieczenie.

Wzrost zainteresowania kryptowalutami

W kwietniu ubiegłego roku BlackRock, zainwestował w BTC za pośrednictwem CME. Firma odnotowała zyski w wysokości 360 000 USD ze swoich pozycji.  Przedstawiła również plany uruchomienia iShares Blockchain i Tech ETF, funduszu giełdowego, który składałby się z firm zaangażowanych w branżę kryptograficzną, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą.

Zainteresowanie BlackRock branżą kryptowalutową wydaje się dość szybko rosnąć od tego czasu. Kolejne zainteresowanie kryptowalutami firma zasygnalizowała w czerwcu 2021 roku, kiedy rozpoczęła poszukiwania eksperta ds. blockchain dla usługi Aladdin.

Według jednego z informatorów CoinDesk, do zespołu BlackRock dołączyło ok. 20 specjalistów zajmujących się oceną kryptowalut. Informator dodał także, że BlackRock:

Widzi cały przepływ, jaki otrzymują wszyscy inni i chce zacząć na tym zarabiać.

W lutym dyrektor ds. inwestycji firmy, Rick Reader, powiedział, że fundusze zarządzane przez BlackRock zaczynają powoli „angażować” się w kryptowaluty.

Termin uruchomienia nowych opcji nie został określony.

BlackRock odmówiło komentarza w sprawie.

BlackRock wprowadza usługi handlu kryptowalutami
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.