BlackRock ma uruchomić usługę handlu aktywami cyfrowymi | Wiadomości | CrypS.

BlackRock ma uruchomić usługę handlu aktywami cyfrowymi

Anna Sutowicz
BlackRock wprowadza usługi handlu kryptowalutami

BlackRock, czyli międzynarodowa firma inwestycyjna, która zarządza aktywami o wartości 10 bln USD, prawdopodobnie planuje wejść w przestrzeń kryptowalut z usługą handlu aktywami cyfrowymi. Takie informacje przekazał wczoraj CoinDesk, powołując się przy tym na zaufane źródła.

BlackRock, czyli największa na świecie spółka specjalizująca się w zarządzaniu aktywami z siedzibą w Nowym Jorku, prawdopodobnie przygotowuje się do zaoferowania swoim klientom-inwestorom usługi handlu kryptowalutami. Klienci będą mogli handlować za pośrednictwem platformy inwestycyjnej Aladdin („Asset, Liability, Debt and Derivative Investment Network”).

Wedle źródła, BlackRock planuje także dodać do swojej oferty usługę pożyczek zabezpieczonych aktywami cyfrowymi.  Innymi słowy, klienci mogliby pożyczać od BlackRock, zastawiając aktywa kryptograficzne jako zabezpieczenie.

Wzrost zainteresowania kryptowalutami

W kwietniu ubiegłego roku BlackRock, zainwestował w BTC za pośrednictwem CME. Firma odnotowała zyski w wysokości 360 000 USD ze swoich pozycji.  Przedstawiła również plany uruchomienia iShares Blockchain i Tech ETF, funduszu giełdowego, który składałby się z firm zaangażowanych w branżę kryptograficzną, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą.

Zainteresowanie BlackRock branżą kryptowalutową wydaje się dość szybko rosnąć od tego czasu. Kolejne zainteresowanie kryptowalutami firma zasygnalizowała w czerwcu 2021 roku, kiedy rozpoczęła poszukiwania eksperta ds. blockchain dla usługi Aladdin.

Według jednego z informatorów CoinDesk, do zespołu BlackRock dołączyło ok. 20 specjalistów zajmujących się oceną kryptowalut. Informator dodał także, że BlackRock:

Widzi cały przepływ, jaki otrzymują wszyscy inni i chce zacząć na tym zarabiać.

W lutym dyrektor ds. inwestycji firmy, Rick Reader, powiedział, że fundusze zarządzane przez BlackRock zaczynają powoli „angażować” się w kryptowaluty.

Termin uruchomienia nowych opcji nie został określony.

BlackRock odmówiło komentarza w sprawie.

BlackRock wprowadza usługi handlu kryptowalutami
reklama
reklama