KPMG Canada inwestuje w BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

KPMG Canada inwestuje w BTC i ETH

Anna Sutowicz
KPMG Canada inwestuje w Bitcoin i Ethereum

KPMG Canada poinformowało o inwestycji w dwie największe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, czyli w Bitcoin i Ethereum. Inwestycja ta, ma ilustrować spojrzenie firmy na wschodzące technologie oparte na blockchain.

Kryptowaluty to dojrzewająca klasa aktywów

KPMG Canada dodało Bitcoina i Ethereum do swojego bilansu. Jak powiedział Benjie Thomas, partner zarządzający ds. usług doradczych KPMG w Kanadzie, to inwestycja, która obecnie przyciąga wszystkie rodzaje inwestorów, w tym fundusze hedgingowe, biura rodzinne, fundusze emerytalne i dużych ubezpieczycieli.

Firma ustanowiła komitet zarządzania z udziałem interesariuszy z działów finansów, zarządzania ryzykiem, doradztwa, audytu i podatków w celu zapewnienia odpowiedniego nadzoru i zatwierdzania alokacji środków finansowych.

Specjaliści ocenili przy tym także skutki podatkowe i księgowe transakcji. 

Kareem Sadek, czyli partner doradczy KPMG Canada powiedział, że ze względu na to, że branża kryptowalut stale się rozwija powinna być brana pod uwagę przez usługi finansowe oraz inwestorów instytucjonalnych. Dodał także informacje o dalszych planach:

Zainwestowaliśmy w silną praktykę kryptowalut i będziemy nadal ulepszać i rozwijać nasze możliwości w zakresie zdecentralizowanych finansów (DeFi), tokenów niewymiennych (NFT) i Metaverse. Przechodząc teraz przez ten proces, jesteśmy pewni, że możemy przeprowadzić klientów  przez proces alokacji skarbca kryptowalut. Nasza inwestycja pozwala nam dzielić się z nimi naszą podróżą, naszymi doświadczeniami, naszymi wyzwaniami, abyśmy mogli pomóc im poruszać się po świecie kryptowalut.

KPMG w Kanadzie nadal nie ujawniło, ile zainwestowało w każdy z aktywów kryptowalutowych. Jednakże ten ruch pokazuje, że firma dołącza do innych firm głównego nurtu, takich jak na przykład Tesla, dodających BTC do swojego bilansu.

KPMG LLP, to spółka partnerska z ograniczoną odpowiedzialnością, jest to firma audytorska, podatkowa oraz doradcza, której właścicielami są Kanadyjczycy.

KPMG Canada inwestuje w Bitcoin i Ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.