KPMG Canada inwestuje w BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

KPMG Canada inwestuje w BTC i ETH

Anna Sutowicz
KPMG Canada inwestuje w Bitcoin i Ethereum

KPMG Canada poinformowało o inwestycji w dwie największe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, czyli w Bitcoin i Ethereum. Inwestycja ta, ma ilustrować spojrzenie firmy na wschodzące technologie oparte na blockchain.

Kryptowaluty to dojrzewająca klasa aktywów

KPMG Canada dodało Bitcoina i Ethereum do swojego bilansu. Jak powiedział Benjie Thomas, partner zarządzający ds. usług doradczych KPMG w Kanadzie, to inwestycja, która obecnie przyciąga wszystkie rodzaje inwestorów, w tym fundusze hedgingowe, biura rodzinne, fundusze emerytalne i dużych ubezpieczycieli.

Firma ustanowiła komitet zarządzania z udziałem interesariuszy z działów finansów, zarządzania ryzykiem, doradztwa, audytu i podatków w celu zapewnienia odpowiedniego nadzoru i zatwierdzania alokacji środków finansowych.

Specjaliści ocenili przy tym także skutki podatkowe i księgowe transakcji. 

Kareem Sadek, czyli partner doradczy KPMG Canada powiedział, że ze względu na to, że branża kryptowalut stale się rozwija powinna być brana pod uwagę przez usługi finansowe oraz inwestorów instytucjonalnych. Dodał także informacje o dalszych planach:

Zainwestowaliśmy w silną praktykę kryptowalut i będziemy nadal ulepszać i rozwijać nasze możliwości w zakresie zdecentralizowanych finansów (DeFi), tokenów niewymiennych (NFT) i Metaverse. Przechodząc teraz przez ten proces, jesteśmy pewni, że możemy przeprowadzić klientów  przez proces alokacji skarbca kryptowalut. Nasza inwestycja pozwala nam dzielić się z nimi naszą podróżą, naszymi doświadczeniami, naszymi wyzwaniami, abyśmy mogli pomóc im poruszać się po świecie kryptowalut.

KPMG w Kanadzie nadal nie ujawniło, ile zainwestowało w każdy z aktywów kryptowalutowych. Jednakże ten ruch pokazuje, że firma dołącza do innych firm głównego nurtu, takich jak na przykład Tesla, dodających BTC do swojego bilansu.

KPMG LLP, to spółka partnerska z ograniczoną odpowiedzialnością, jest to firma audytorska, podatkowa oraz doradcza, której właścicielami są Kanadyjczycy.

KPMG Canada inwestuje w Bitcoin i Ethereum
reklama
reklama