Izraelscy politycy sprawdzają granice i ryzyko cyfrowego szekla | Wiadomości | CrypS.

Izraelscy politycy sprawdzają granice i ryzyko cyfrowego szekla

Zerelik Maciej
izrael cbdc

Aby nie pozostać w tyle w dążeniu do rozwoju waluty cyfrowej wspieranej przez bank centralny (CBDC), decydenci w Izraelu podobno zbadali opinie zainteresowanych stron w celu określenia ryzyka i ograniczeń narodowej waluty cyfrowej.

Jak donosi Bloomberg, Yoav Soffer, szef cyfrowego projektu Banku Izraela ogłosił program pilotażowy. Zauważył on, że poznanie opinii jest procesem ciągłym, mimo że cyfrowy szekel jest nadal w fazie rozwoju i nie ustalono konkretnej daty jego wprowadzenia.

Dodał, że niektóre z wyzwań związanych z wprowadzeniem cyfrowej waluty to ocena jej wpływu na system bankowy i określenie kosztu tokena.

Szekel zbudowany na sieci Ethereum

Proponowany cyfrowy szekel jest budowany w sieci Ethereum. Według Soffera, projekt przeszedł przez szeroko zakrojone próby, a zespół cały czas prowadzi dalsze badania techniczne.

W tej chwili zwiększamy zasoby przeznaczone na projekt cyfrowego szekla, zarówno pod względem finansowym, jak i ludzkim. Cyfrowy szekel ma ogromny potencjał, aby zwiększyć konkurencję i innowacyjność w branży płatniczej

Bank Izraela pierwszą próbę przeprowadził już w 2018 roku. Powołany wtedy zespół odradził wówczas wprowadzenie cyfrowego tokena. Jednak w obliczu tego, że czołowe gospodarki świata aktywnie dążą do stworzenia cyfrowych wersji swoich walut, bank ponownie przygląda się swoim perspektywom.

izrael cbdc
reklama
reklama