Izraelscy politycy sprawdzają granice i ryzyko cyfrowego szekla | Wiadomości | CrypS.

Izraelscy politycy sprawdzają granice i ryzyko cyfrowego szekla

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
izrael cbdc

Aby nie pozostać w tyle w dążeniu do rozwoju waluty cyfrowej wspieranej przez bank centralny (CBDC), decydenci w Izraelu podobno zbadali opinie zainteresowanych stron w celu określenia ryzyka i ograniczeń narodowej waluty cyfrowej.

Jak donosi Bloomberg, Yoav Soffer, szef cyfrowego projektu Banku Izraela ogłosił program pilotażowy. Zauważył on, że poznanie opinii jest procesem ciągłym, mimo że cyfrowy szekel jest nadal w fazie rozwoju i nie ustalono konkretnej daty jego wprowadzenia.

Dodał, że niektóre z wyzwań związanych z wprowadzeniem cyfrowej waluty to ocena jej wpływu na system bankowy i określenie kosztu tokena.

Szekel zbudowany na sieci Ethereum

Proponowany cyfrowy szekel jest budowany w sieci Ethereum. Według Soffera, projekt przeszedł przez szeroko zakrojone próby, a zespół cały czas prowadzi dalsze badania techniczne.

W tej chwili zwiększamy zasoby przeznaczone na projekt cyfrowego szekla, zarówno pod względem finansowym, jak i ludzkim. Cyfrowy szekel ma ogromny potencjał, aby zwiększyć konkurencję i innowacyjność w branży płatniczej

Bank Izraela pierwszą próbę przeprowadził już w 2018 roku. Powołany wtedy zespół odradził wówczas wprowadzenie cyfrowego tokena. Jednak w obliczu tego, że czołowe gospodarki świata aktywnie dążą do stworzenia cyfrowych wersji swoich walut, bank ponownie przygląda się swoim perspektywom.

izrael cbdc



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.