Ile tokenów Ethereum uczyni Cię milionerem? Cathie Wood wskazuje przyszłość tego ekosystemu | Wiadomości | CrypS.

Ile tokenów Ethereum uczyni Cię milionerem? Cathie Wood wskazuje przyszłość tego ekosystemu

Karolina Zawodnik
ethereum

Choć to największa z kryptowalut znajdowała się w centrum uwagi przez większość 2024 r., znana inwestorka oraz założycielka ARK Invest – Cathie Wood – uważa, że drugi co do wielkości projekt na tym rynku – ether (ETH), może w przyszłości dogonić bitcoina (BTC).


  • Według Cathie Wood kapitalizacja rynkowa Ethereum może osiągnąć poziom 20 bln dol. do 2032 r.,
  • Założycielka ARK Invest widzi duży potencjał w ETH ze względu na to, iż projekt ten odgrywa główną rolę w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Odważna prognoza Cathie Wood względem ETH

Podczas konferencji dla inwestorów zorganizowanej przez ARK Invest znana inwestorka podjęła temat Ethereum, prognozując możliwy wzrost kapitalizacji rynkowej tego projektu aż do poziomu 20 bln dol. do 2032 r.

Biorąc pod uwagę to, iż aktualna podaż ETH wynosi około 120 milionów tokenów, cena jednostkowa ethera musiałaby sięgnąć 166 tys. dol., aby osiągnąć wyznaczoną przez nią całkowitą wartość. W takim scenariuszu 6 ETH byłoby wartych aż 1 mln dol.!

Co więcej, warto uwzględnić fakt, iż Fundacja Ethereum w dalszym ciągu spala monety ETH. Wobec tego kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty musiałby być jeszcze wyższy. Nawet największa z wirtualnych walut – bitcoin (BTC) nie osiągnął jeszcze takiego poziomu cenowego.

Dla lepszego zobrazowania sytuacji warto zauważyć, iż aktualna kapitalizacja rynkowa S&P 500 wynosi około 40 bln dol. Dodatkowo wartość światowych naziemnych rezerw złota szacowana jest na około 16 bln dol. Chociaż zdaniem Cathie Wood Ethereum mogłoby osiągnąć kapitalizację rynkową w wysokości 20 bln dol., prawdopodobnie nie stanie się to w najbliższym czasie. Ponadto niektórzy sceptycy nie sądzą, aby się to w ogóle stało.

Czynniki przemawiające za sukcesem Ethereum

Aby uargumentować swoją tezę, założycielka ARK Invest zaznaczyła, jak dużą rolę odgrywa sieć drugiej co do wielkości kryptowaluty w sektorze DeFi. Wiele projektów wykorzystuje blockchain Ethereum do budowy swoich zdecentralizowanych platform. Te zaś mogą służyć do różnorodnych celów tj. udzielanie pożyczek czy przechowywanie dokumentacji.

Wzrost kursu ethera może zostać napędzony również przez potencjalne uruchomienie ETF-ów spot na ETH na amerykańskim rynku. Należy przypomnieć, iż podobne fundusze zatwierdzone w styczniu 2024 r. w Stanach Zjednoczonych, osiągnęły duży sukces. Oczywiście wydanie zielonego światła dla ETF-ów spot na ETH ze strony amerykańskiego SEC nie jest gwarantowane.

Być może Cathie Wood podała tak ogromną liczbę, w przypadku prognozy dla kapitalizacji rynkowej ETH, aby podnieść entuzjazm wśród inwestorów ethera. Prowadzona przez nią firma może też mieć w tym swój interes, ponieważ posiada fundusz ETF typu futures na Ethereum. Co więcej, ARK Invest chciałoby również uruchomić ETF spot na ETH w USA.

W chwili pisania tego tekstu kurs ethera oscyluje w okolicy 3,2 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin cena tej wirtualnej waluty wzrosła o około 1%. W przeciwieństwie do BTC, altcoin ten nie pobił jeszcze swojego ATH z 2021 r., odnotowanego wówczas w pobliżu 4,8 tys. dol. za monetę.

ETH
Wykres cenowy etheru na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.