Kim jest Cathie Wood? Znana inwestorka, która stawia na bitcoina | CrypS.

Kim jest Cathie Wood? Znana inwestorka, która stawia na bitcoina

12 min
Filip Dzięciołowski

Ark Invest Cathie Wood Bitcoin [BTC]

Cathie Wood to jedna z najbardziej wpływowych i nowoczesnych inwestorek na świecie, która określa się żeńską wersją Warena Buffetta. Jest założycielką i dyrektorką generalną firmy Ark Invest, która specjalizuje się w inwestycjach w technologie przyszłości. 

Wood na przestrzeni ostatnich czterech dekad zyskała popularność ze względu na swoją odważną wizję inwestycyjną, także w zakresie wsparcia bitcoina i innych kryptowalut. Tej klasy aktywa są jej zdaniem przyszłością rozwoju cyfrowej gospodarki, w której przyszło nam żyć.

W tym artykule chcemy dokładniej pokazać kim jest Cathie Wood, jakie są jej strategie inwestycyjne i jaki ma wpływ na rynek giełdowy. Prezentujemy również kilka najpopularniejszych cytatów założycielki Ark Invest, które sprawdzają się jako ponadczasowe rady dla oszczędzających i inwestujących na całym świecie.

Spis treści:

Cathie Wood: Pionierka inwestycji w innowacje

Cathie Wood, a właściwie Catherien Duddy Wood, urodziła się w 1955 roku w Los Angeles. Od dziecka interesowała się nauką i technologią. Studiowała ekonomię i finanse na University of Southern California

Jednym z jej profesorów w tym czasie był ekonomista Arthur Laffer, późniejszy doradca prezydentów Reagana oraz Trumpa. Jak przyznaje sama inwestora, Laffer od zawsze był jej mentorem jeżeli chodziło o spojrzenie na świat finansów oraz ekonomii.

Cathie Wood: biografia i miejsca pracy

Po ukończeniu studiów rozpoczęła karierę w branży finansowej, pracując m.in. w Capital Group, Jennison Associates i AllianceBernstein:

 • 1977 – Capital Group – asystentka ds. Ekonomii,
 • 1980 – Jennison Associates – główna ekonomistka, z czasem dyrektorka wykonawcza,
 • 1998 – Tupelo Capital Management – fundusz hedgingowy, który założyła razem z Lulu C. Wangiem,
 • 2001 – AllianceBernstein – dyrektor ds. inwestycji w zakresie strategii globalnych, 5 miliardów dolarów pod zarządzaniem.

Po trzynastu latach spędzonych w AllianceBernstein i odrzuceniu jej pomysłu na wprowadzenie aktywnie zarządzanego funduszu giełdowego ETF (z ang. exchange-traded fund), który śledziłby rynek „disruptive innovation”, czyli przełomowych innowacji, które zmieniają świat, zdecydowała się uruchomić własną firmę inwestycyjną.

Tak właśnie w 2014 roku powstał Ark Invest, który miał skupiać na inwestycjach w innowacje. Wood wierzyła, że tradycyjne metody oceny rynku nie biorą pod uwagę potencjału technologii, które mogą zmienić świat. Dlatego stworzyła firmę, która miała być otwarta, transparentna i oparta na badaniach przyszłych trendów.

Ark Invest: założenie i rewolucja w inwestycjach

ARK Investment Management LLC lub w skrócie po prostu Ark Invest, to firma inwestycyjna, która zarządza aktywami o wartości ponad 50 miliardów dolarów. Jest prywatną spółką (nienotowaną na giełdzie), której główna siedziba mieści się na Florydzie, w mieście St. Petersburg.

Misją firmy jest dostarczanie inwestorom długoterminowych zysków poprzez inwestycje technologiczne, które mogą zmieniać świat na lepsze. Firma wyróżnia się na rynku między innymi swoją strategią.

Ark Invest Strategia:

 • Inwestowanie w firmy, które mają wysoki potencjał wzrostu i innowacji, a nie w te, które są już uznane i stabilne,
 • Inwestowanie w firmy, które są liderami w swoich dziedzinach i mają przewagę konkurencyjną nad innymi,
 • Inwestowanie w firmy, które mają silną kulturę i wizję, a nie tylko dobre wyniki finansowe,
 • Inwestowanie w firmy, które są zgodne z trendami technologicznymi i społecznymi, a nie z modami i spekulacjami.

Co jednak wyróżnia Ark Invest na tle innych firm zarządzających aktywami oraz emitentów ETF-ów?  Ark Invest stosuje kilka innowacyjnych podejść inwestycyjnych, które odróżniają ją od innych firm. Niektóre z nich to:

Cecha Opis
Własne modele analityczne i algorytmy Pozwalają na prognozowanie przyszłych cen i zysków firm technologicznych
Własne wskaźniki i metryki Pozwalają na ocenę wartości i ryzyka firm technologicznych
Własne narzędzia i platformy Pozwalają na monitorowanie i zarządzanie portfelem inwestycyjnym w czasie rzeczywistym
Własne kanały komunikacji i edukacji Pozwalają na dzielenie się wiedzą i informacjami z inwestorami i społecznością

Oprócz tego firma stawia na pełną transparentność procesu inwestycyjnego, silne wykorzystanie mediów społecznościowych w docieraniu do inwestorów oraz klientów, a także częstą rotację środków w portfelu inwestycyjnym w ramach aktywnego handlowania posiadanymi akcjami.

Oferta instrumentów Ark Invest

Ark Invest posiada w ofercie kilka funduszy ETF (exchange-traded funds), które inwestują w różne sektory „disruptive technology”, takie jak sztuczna inteligencja, biotechnologia, energia odnawialna, robotyka i blockchain:

 • ARK Autonomous Technology & Robotics ETF (ARKQ) – inwestuje w firmy związane z robotyką, energią, transportem i produkcją, które mają korzystać na rozwoju autonomicznych technologii i robotyki,
 • ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) – inwestuje w firmy, których działalność koncentruje się wokół fintech i technologii finansowych, w tym płatności, przetwarzania transakcji, kryptowalut, robo-doradztwa i nowoczesnych platform inwestycyjnych,
 • ARK Genomic Revolution ETF (ARKG) – inwestuje w firmy, które mogą skorzystać na rewolucji w zakresie genomiki, obejmującej DNA, terapię genową, edycję genów, biologię syntetyczną, rolnictwo precyzyjne i bioinformatykę,
 • ARK Innovation ETF (ARKK) – inwestuje w firmy, które mogą skorzystać na rozwoju nowych produktów lub usług, usprawnieniach w procesach produkcyjnych i wzroście wydajności w ramach przełomowych technologii w 5 głównych sektorach: sztuczna inteligencja, robotyka, energetyka, sekwencjonowanie DNA, blockchain,
 • ARK Israel Innovative Technology ETF (IZRL) – inwestuje w izraelskie firmy technologiczne,
 • ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) – inwestuje w firmy, których działalność koncentruje się wokół next generation internet, w tym sztucznej inteligencji, chmury, cyberbezpieczeństwa, fintech, e-commerce, rozrywki i transportu,
 • The 3D Printing ETF (PRNT) – inwestuje w firmy działające w obszarze druku 3D oraz pokrewnych technologii produkcyjnych.
 • ARK Space Exploration & Innovation ETF (ARKX) – inwestuje w firmy zaangażowane w sektor kosmiczny, w tym w obszary takie jak rakiety i statki kosmiczne, satelity, loty kosmiczne i infrastruktura kosmiczna,
Lista funduszy ETF stworzonych przez firmę. Źródło: Ark Invest

Oprócz tego firma posiada jeszcze sześć ETF-ów związanych bezpośrednio z kryptowalutami, które są tworzone przy współpracy z 21Shares. Więcej o tym partnerstwie można posłuchać w bezpośrednim wywiadzie z Cathie Wood:

 

Lista kryptowalutowych ETF-ów znajduje się poniżej:

 • ARK 21Shares Active Bitcoin Futures Strategy ETF (ARKA) – fundusz, który zapewnia 100% ekspozycji na BTC poprzez inwestowanie w kontrakty futures na BTC,
 • ARK 21Shares Active Ethereum Futures Strategy ETF (ARKZ) – fundusz, który zapewnia 100% ekspozycji na ETH poprzez inwestowanie w kontrakty futures na ETH,
 • ARK 21Shares Blockchain and Digital Economy Innovation ETF (ARKD) – inwestuje w futures na BTC I ETH oraz publicznie notowane spółki powiązane z branżą blockchain i kryptowalutową.
 • ARK 21Shares Active On-Chain Bitcoin Strategy ETF (ARKC) – aktywnie zarządzany fundusz giełdowy, który inwestuje w kontrakty futures na bitcoiny i ekwiwalenty pieniężne oraz optymalizuje wyniki w stosunku do ceny BTC, opierając się na tradycyjnych modelach wyceny ilościowej i on-chain.
 • ARK 21Shares Active Bitcoin Ethereum Strategy ETF (ARKY) – zapewnia alokację środków w BTC I ETH poprzez inwestowanie w kontrakty futures na te dwie kryptowaluty.
 • ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) – najnowszy z funduszy ETF, który śledzi cenę bitcoina z rynku kasowego. Debiutował w dniu 11 stycznia 2024 roku.

Strategie inwestycyjne Cathie Wood

Cathie Wood jest znana ze swojego odważnego i wizjonerskiego podejścia do inwestycji. Nie boi się inwestować w technologie, które są kontrowersyjne, niepewne lub niedoceniane przez rynek. Jej filozofia inwestycyjna opiera się na czterech podstawowych zasadach, o których wielokrotnie wspominała przez czterdzieści lat swojej kariery:

 • Inwestowanie w technologie, które mają potencjał zmienić świat i stworzyć nowe rynki i możliwości,
 • Inwestowanie w rozwiązania, które są oparte na silnych podstawach naukowych i technologicznych, a nie na spekulacjach i emocjach,
 • Inwestowanie w projekty, które są zgodne z długoterminowymi trendami i potrzebami społecznymi, a nie z krótkoterminowymi modami i zachciankami,
 • Inwestowanie w firmy, które są w fazie początkowej lub środkowej cyklu innowacji, a nie w fazie dojrzałej lub schyłkowej,

Stosując długoterminowe inwestycje w technologie Cathie Wood musi posiadać „wysoki apetyt na ryzyko”. Kobieta z pewnością nie boi się inwestować w kontrowersyjne lub ryzykowne aktywa. Przykładowo, zdecydowana większość portfela ARKK (około 50%) składa się z akcji spółek, które nie generują zysków i opierają swoją wycenę głównie na potencjale wzrostu. 

Tesla, Shopify i inne udane inwestycje

Odwaga w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych spowodowała jednak, że na przestrzeni lat zarówno Wood, jak i Ark Invest zaliczyły kilka „złotych strzałów”, obok których nie można przejść obojętnie:

 • Tesla – Cathie Wood była jedną z pierwszych i największych inwestorek w Teslę, firmę produkującą samochody elektryczne i baterie. Wood wierzyła w wizję i talent Elona Muska, założyciela i dyrektora generalnego Tesli. Dzięki temu, jej fundusze ETF zyskały ponad 700% w 2020 roku, a Tesla stała się największą pozycją w portfelu Ark Invest,
 • Shopify – Cathie Wood była także jedną z pierwszych inwestujących w Shopify, firmę oferującą platformę e-commerce dla małych i średnich przedsiębiorców, 
 • Zoom – fundusze Ark Invest zainwestowały w Zooma na ponad rok przed pandemią Covid-19, która spowodowała gwałtowny wzrost popularności tej platformy wideokonferencyjnej,
 • Roku – Ark Invest dostrzegła potencjał tej firmy jako lidera telewizji internetowej i zainwestowała w nią zanim większość inwestorów zwróciła na nią uwagę.
 • Cathie Wood i bitcoin – Cathie Wood jest zdeklarowaną entuzjastką bitcoina i innych kryptowalut, w które zainwestowała znaczne środki swoich funduszy. 
Wykres prezentujący zwroty z inwestycji Ark Invest na przestrzeni czasu. Źródło: Tradingview.com

Cathie Wood nie boi się ryzyka, które wiąże się z inwestowaniem w technologie przyszłości. Uważa, że jest ono nieodłączną częścią innowacji i że trzeba być gotowym na zmiany. Dzięki temu zdecydowała się na inwestycje w kryptowaluty i pierwsze większe zakupy bitcoina na kilka lat od powstania kryptowaluty.

Cathie Wood i bitcoin: Inwestycje w kryptowaluty

Cathie Wood jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych inwestorek w kryptowaluty. Wood uważa, że są one nie tylko aktywami finansowymi, ale także technologią, która może zmienić sposób, w jaki ludzie przechowują, wymieniają i zarządzają wartością. Wood jest zwolenniczką idei decentralizacji, transparentności i bezpieczeństwa, które oferują cyfrowe aktywa. Jej zdaniem bitcoin ma potencjał stać się globalną walutą, służącą jako rezerwa wartości, środek wymiany i jednostka rachunkowa.

Wood oraz Ark Invest inwestują w kryptowaluty od 2015 roku, gdy kupiła swoje pierwsze bitcoiny za równowartość 100 tysięcy dolarów, gdy za jednego BTC płacono około 250 dolarów. Od tego czasu Wood zwiększyła swoje zaangażowanie w kryptowaluty, inwestując nie tylko w bitcoina, ale także w inne cyfrowe aktywa, takie jak ether, litecoin, monero, zcash, solana, polygon i inne. 

Obecnie fundusze Ark Invest posiadają ekspozycję na bitcoina o wartości ponad 1 miliarda dolarów, co czyni firmę jednym z największych inwestorów instytucjonalnych w najpopularniejszą z kryptowalut. 

Wood inwestuje również w firmy i projekty związane z kryptowalutami, takie jak Coinbase, Roblox, Block itd. Wood uważa, że kryptowaluty są częścią szerszej rewolucji technologicznej, która obejmuje blockchain, smart kontrakty, DeFi (zdecentralizowane finanse), NFT (niewymienne tokeny) i całą branżę Web3.

Jak Ark Invest patrzy na przyszłość kryptowalut?

Ark Invest ma bardzo optymistyczną wizję przyszłości kryptowalut. Firma regularnie publikuje raporty i analizy na temat kryptowalut, w których przedstawia swoje prognozy i rekomendacje. Niektóre z nich to:

 • Zdaniem samej Cathie Wood, zaakceptowanie ETF-ów na BTC może natomiast spowodować, że BTC sięgnie 1,5 miliona dolarów do 2030 roku,
 • Ether może osiągnąć wartość 166 tysięcy dolarów w ciągu najbliższych 5 lat, jeśli stanie się platformą dla aplikacji zdecentralizowanych i inteligentnych kontraktów,
 • Ether ma wyprzedzić bitcoina w ramach kolejnego rynku byka,
 • Kryptowaluty mogą zrewolucjonizować system finansowy, oferując lepsze usługi, niższe koszty, większą dostępność i większą demokratyzację,
 • Kryptowaluty mogą współpracować z innymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, biotechnologia, energia odnawialna, robotyka i inne, tworząc nowe możliwości i wartość.

Według prognoz Ark Invest, do 2030 roku łączna kapitalizacja rynku kryptowalut może osiągnąć wartość 5 bilionów dolarów. Jednak to innowacje w zakresie finansów zdecentralizowanych (DeFi) i tokenizacji aktywów mają największy potencjał transformacji globalnego systemu finansowego. Według Ark Invest do 2030 roku wartość aktywów zdeponowanych w DeFi może osiągnąć wartość 200 bilionów dolarów.

Ark Invest aktywnie poszukuje projektów związanych z Web3 i technologią blockchain, które mogą być przyszłymi “blue chipami” tego rynku. Firma planuje zwiększać swoją ekspozycję na kryptowaluty do 10% aktywów pod zarządzaniem w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Wpływ Cathie Wood na rynek giełdowy

Inwestycje Cathie Wood w pojedyncze spółki często prowadziły do znacznych wzrostów ich kursów akcji. Przykładowo po tym jak Ark Invest zaczął aktywnie inwestować w Zoom na początku 2019 roku, kurs akcji tej firmy wzrósł z ok. 65 dolarów do ponad 500 dolarów w momencie wybuchu pandemii w marcu 2020 r.

Podobny efekt miały inwestycje Ark w Teslę, Roku czy Teladoc Health. Po objęciu przez fundusze Wood znacznych pozycji w tych spółkach, ich kursy akcji odnotowały wielokrotne wzrosty w ciągu zaledwie kilku kwartałów.

Działalność inwestycyjna Cathie Wood bezpośrednio przyczyniła się do ogromnych wzrostów wycen wielu innowacyjnych spółek technologicznych. Tym samym zyskała ona miano “królowej bessy”, lub “królowej Wall Street”.

W poniższej tabeli zebraliśmy główne powody, dlaczego decyzje Cathie Wood oraz Ark Invest potrafią wpływać na zachowanie rynku giełdowego:

Cathie Wood wpływ na giełdę Trendy rynkowe Ark Invest
Jest założycielką i CEO funduszu ARK Invest Fundusz ARK Invest zarządza miliardami dolarów i jest znany z inwestowania w innowacyjne spółki technologiczne. Decyzje inwestycyjne Wood mają bezpośredni wpływ na ceny akcji.
Jest uznanym ekspertem w dziedzinie innowacji Opinie i prognozy Wood są szeroko cytowane w mediach i branży. Inwestorzy ufają jej osądowi przy wyborze perspektywicznych spółek.
Ma dużą liczbę followersów w mediach społecznościowych Inwestorka aktywnie dzieli się swoimi przemyśleniami za pośrednictwem Twittera, YouTube i LinkedIn. Jej opinie docierają do szerokiego grona inwestorów detalicznych.
Jej fundusze osiągają ponadprzeciętne stopy zwrotu Sukcesy inwestycyjne funduszy Wood budują zaufanie do jej strategii. Inwestorzy naśladują jej ruchy, aby powielić sukcesy.

10 najpopularniejszych cytatów Cathie Wood

Przez 40 lat swojej działalności rynkowej Cathie Wood miała wiele okazji, aby dzielić się z inwestorami swoją wiedzą oraz mądrością. Z wszystkich jej popularnych cytatów dokonaliśmy subiektywnego wyboru tych, które naszym zdaniem są najciekawsze i najbardziej uniwersalne czasowo:

 • Na temat korekt i pokory

Korekty są dobre, trzymają nas wszystkich w pokorze

Cathie uważa, że korekty rynkowe są pozytywne, ponieważ zapobiegają nadmiernemu optymizmowi i przypominają inwestorom o pokorze.

 • Na temat sceptycyzmu wobec głównych trendów

Każdy trend, który generuje duże emocje, napotyka na sceptycyzm z powodu złych doświadczeń – krachów internetowych i na rynku mieszkaniowym – z ostatnich 20 lat

Główne trendy ekonomiczne często napotykają na sceptycyzm, ponieważ ludzie pamiętają bolesne załamania takie jak bańki internetowe i na rynku nieruchomości.

 • Na temat wspierania innowacji poprzez inwestowanie

Cóż, jeśli chodzi o nasze firmy, jesteśmy bardzo zaangażowani w przestrzeń innowacji. Nie boimy się jako inwestorzy rozwodnienia kapitału, jeśli uważamy, że robimy to ze słusznych powodów

Cathie inwestuje znaczne środki w innowacyjne firmy. Nie przeszkadza jej rozwodnienie kapitału, jeśli pozyskane fundusze pomagają napędzać wzrost i innowacje.

 • Na temat możliwości Tesli w zakresie ridesharingu

Nasze zaufanie do Tesli wzrosło w miarę prowadzenia badań nad tym, co potencjalnie mógłby dodać ridesharing. Mógłby on znacząco ograniczyć ryzyko, to znacznie bardziej dochodowy biznes niż pojazdy elektryczne

Cathie uważa, że sieć ridesharingu Tesli mogłaby znacząco zwiększyć zyski i zmniejszyć ryzyko w porównaniu do samej sprzedaży samochodów.

 • Na temat procesu inwestycyjnego ARK

W przeciwieństwie do tradycyjnych firm zarządzających aktywami, nasi analitycy nie obserwują sektorów. Obserwują technologie – 14 różnych technologii, które wymieniłam, zaangażowanych w te pięć głównych platform innowacyjnych

ARK koncentruje badania inwestycyjne na przełomowych technologiach, a nie na tradycyjnych klasyfikacjach sektorowych.

 • Na temat rynków byka i obaw inwestorów

Najsilniejsze rynki byka, w jakich brałam udział, zbudowane są na barkach wielkich trosk

Główne rynki byka napotykają ciągłe wątpliwości, sceptycyzm i obawy – co ostatecznie napędza momentum.

 • Na temat akcji finansowych i krzywej dochodowości

“Obserwujemy stromienie krzywej dochodowości, co oznacza, że długoterminowe stopy rosną, ale krótkoterminowe nie, ponieważ Fed je utrzymuje, a to zwykle jest dobre dla akcji finansowych.”

Cathie uważa, że rosnące długoterminowe stopy w połączeniu ze stałymi krótkoterminowymi stopami mają tendencję do korzystania dla akcji finansowych.

 • Na temat wykorzystywania korekt do znajdowania pomysłów inwestycyjnych

Korekta to świetny moment na określenie, co do których spółek jesteśmy najbardziej przekonani co do swoich racji

Korekty rynkowe pomagają ujawnić autentyczne, najwyższego przekonania pomysły inwestycyjne zarządzającego funduszem.

 • Na temat kryptowalut

Bitcoin to prawdziwa rewolucja monetarna. To bardzo ważna polisa ubezpieczeniowa dla krajów, które nie mają dolara jako waluty rezerwowej, tak jak my”

Bitcoin zdaniem Wood jest przyszłością świata finansów, szczególnie w gospodarkach rozwijających się.

 •  Na temat przełomowych innowacji

Skupiamy się wyłącznie na przełomowych innowacjach. Wierzymy również, że innowacje rozwiązują problemy

Cathie Wood podkreśla swoje przywiązanie do inwestowania w “dysrupcyjne” innowacje, które gwarantują przełom w sposobie ludzkiego myślenia oraz przełom w gospodarce.

Podsumowanie osiągnięć Cathie Wood i jej wpływu na świat finansów

Cathie Wood swoją charyzmą, nietuzinkowymi strategiami inwestycyjnymi i skupieniem na innowacjach zyskała status gwiazdy świata inwestycji. Jej firma Ark Invest zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 50 miliardów dolarów, a flagowy fundusz ARKK odnotował najwyższą stopę zwrotu spośród wszystkich funduszy akcyjnych w ciągu ostatnich 5 lat.

Wood stała się celebrytką wśród inwestorów detalicznych i wywarła ogromny wpływ na wzrost zainteresowania inwestycjami w innowacyjne spółki technologiczne. Jej prognozy i opinie poruszają rynki, a decyzje inwestycyjne prowadziły do wielokrotnych wzrostów kursów wybranych spółek.

Jednocześnie strategia Wood spotyka się z krytyką ze strony wielu profesjonalistów. Zarzucają jej nadmierną koncentrację ryzyka i trudność w kontynuacji dotychczasowej passy. Niemniej w ciągu ostatnich kilku lat niewielu inwestorów miało tak duży i bezpośredni wpływ na świat finansów jak Cathie Wood.

Przyszłe kierunki dla Cathie Wood i Ark Invest

Cathie Wood i Ark Invest nie zamierzają spoczywać na laurach i planują kontynuować swoją misję inwestowania w technologie, które mogą zmieniać świat. Firma upatruje ogromne możliwości w takich obszarach jak sztuczna inteligencja, chmura, genomika czy finanse zdecentralizowane.

Osoba Cathie Wood będzie cały czas odgrywać kluczową rolę jako twarz i autorytet firmy. Ark Invest musi jednak kontynuować budowanie organizacji, której sukces nie będzie uzależniony wyłącznie od charyzmy i reputacji jednostki.

Ark Invest Cathie Wood

Kim jest Cathie Wood? Znana inwestorka, która stawia na bitcoina

Kim jest Cathie Wood?

Cathie Wood to amerykańska inwestorka, założycielka i dyrektor generalna firmy Ark Invest. Jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych i wpływowych postaci na Wall Street.

Jakie są główne strategie inwestycyjne Cathie Wood?

Cathie Wood koncentruje się na inwestowaniu w przełomowe technologie, które mogą zmienić świat. Stawia na firmy o wysokim potencjale wzrostu, liderów w swoich dziedzinach i takie, które są zgodne z długoterminowymi trendami. Nie boi się ryzyka związanego z innowacjami.

W co inwestuje Ark Invest?

Ark Invest zarządza funduszami ETF, które inwestują w takie sektory jak sztuczna inteligencja, robotyka, genomika, fintech czy blockchain. Posiada też fundusze skoncentrowane na Tesli, izraelskich spółkach technologicznych oraz druku 3D.

Jak Cathie Wood podchodzi do kryptowalut?

Cathie Wood jest entuzjastką i zwolenniczką kryptowalut. Uważa, że mogą zrewolucjonizować system finansowy. Ark Invest posiada ekspozycję na bitcoina wartą ponad 1 mld dol. i planuje dalej zwiększać inwestycje w aktywa cyfrowe.

Jaki wpływ ma Cathie Wood na rynek giełdowy?

Decyzje inwestycyjne Cathie Wood mają realny wpływ na kursy akcji spółek, w które angażuje się Ark Invest. Jej opinie i prognozy są szeroko cytowane w mediach i wywierają wpływ na inwestorów detalicznych.

Jakie są prognozy Ark Invest dotyczące kryptowalut?

Według Ark Invest do 2030 roku kapitalizacja rynku kryptowalut może osiągnąć 5 bln dol. Największy potencjał upatrują w finansach zdecentralizowanych (DeFi), gdzie wartość zdeponowanych aktywów może sięgnąć nawet 200 bln USD.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.