Hakerzy przejmują twitterowe konto Beeple | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przejmują twitterowe konto Beeple

Anna Sutowicz
Anonimowy twórca Shiba Inu kasuje zawartość twittera i bloga

Konto na Twitterze należące do artysty NFT Beeple zostało tymczasowo zhakowane w ramach oszustwa phishingowego. Prawdopodobnie doszło do kradzieży ponad 70 000 USD w ETH.


Ekspert ds. bezpieczeństwa blockchain Harry.ETH ostrzegł 672 000 subskrybentów artysty NFT Mike’a Winkelmana (Beeple) o możliwym ataku na ich portfele kryptowalut. Konto zostało tymczasowo połączone z podejrzaną witryną, która ukradła ponad 70 tysięcy USD w kryptowalutach.

Jak działali hakerzy?

Konto Beeple tymczasowo udostępniało łącze phishingowe, które po kliknięciu kradło kryptowaluty użytkowników. W tweecie udostępniono link do podejrzanej strony internetowej, udającej loterię współpracy Beeple z luksusową marką Louis Vuitton. Hakerzy umieścili link phishingowy na zhakowanej stronie artysty, by skusić użytkowników do przejścia na rzekomo oficjalną stronę konkursu. Po kliknięciu w fałszywą stronę, ETH automatycznie znikało z portfeli użytkowników.

Beeple poinformował na Twitterze, że jego konto wróciło pod jego kontrolę i dodał:

Bądź bezpieczny, wszystko, co jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.

Popularny artysta cyfrowy

Beeple to inaczej Mike Winkelmann. To popularny artysta cyfrowy, który pomógł wprowadzić NFT do głównego nurtu. W lutym 2021 r., jego cyfrowe dzieło sztuki „Crossroad” zostało odsprzedane za kwotę 6,6 mln USD pobijając rekord sprzedaży pojedynczego NFT. Praca zawierała wizerunek byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Anonimowy twórca Shiba Inu kasuje zawartość twittera i bloga
reklama
reklama