Hakerzy przejmują twitterowe konto Beeple | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przejmują twitterowe konto Beeple

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Twitter ma pracować nad własnym portfelem kryptowalut

Konto na Twitterze należące do artysty NFT Beeple zostało tymczasowo zhakowane w ramach oszustwa phishingowego. Prawdopodobnie doszło do kradzieży ponad 70 000 USD w ETH.


Ekspert ds. bezpieczeństwa blockchain Harry.ETH ostrzegł 672 000 subskrybentów artysty NFT Mike’a Winkelmana (Beeple) o możliwym ataku na ich portfele kryptowalut. Konto zostało tymczasowo połączone z podejrzaną witryną, która ukradła ponad 70 tysięcy USD w kryptowalutach.

https://twitter.com/sniko_/status/1528320829741842432?s=20&t=xhL-BMRpvPRA5aX4YsagJw

Jak działali hakerzy?

Konto Beeple tymczasowo udostępniało łącze phishingowe, które po kliknięciu kradło kryptowaluty użytkowników. W tweecie udostępniono link do podejrzanej strony internetowej, udającej loterię współpracy Beeple z luksusową marką Louis Vuitton. Hakerzy umieścili link phishingowy na zhakowanej stronie artysty, by skusić użytkowników do przejścia na rzekomo oficjalną stronę konkursu. Po kliknięciu w fałszywą stronę, ETH automatycznie znikało z portfeli użytkowników.

Beeple poinformował na Twitterze, że jego konto wróciło pod jego kontrolę i dodał:

Bądź bezpieczny, wszystko, co jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.

Popularny artysta cyfrowy

Beeple to inaczej Mike Winkelmann. To popularny artysta cyfrowy, który pomógł wprowadzić NFT do głównego nurtu. W lutym 2021 r., jego cyfrowe dzieło sztuki „Crossroad” zostało odsprzedane za kwotę 6,6 mln USD pobijając rekord sprzedaży pojedynczego NFT. Praca zawierała wizerunek byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Twitter ma pracować nad własnym portfelem kryptowalut



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.