Praca NFT Beeple'a została odsprzedana za 6,6 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Praca NFT Beeple’a została odsprzedana za 6,6 mln USD

Konrad Juszczyk
beeple nft

Cyfrowe dzieło sztuki „Crossroad” autorstwa Mike’a Winkelmanna, znanego jako Beeple, zostało odsprzedane za kwotę 6,6 miliona dolarów pobijając rekord sprzedaży pojedynczego NFT. Praca zawiera wizerunek byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, który został pokonany w wyborach.

Kolejny rekord dzieła sztuki NFT

Pierwotnie zakupiona praca Beeple „Crossroads” za 66,666 USD została odsprzedana na Nifty Gateway za 6,6 miliona dolarów, czyli prawie 100-krotność pierwotnej ceny i pobiła poprzedni rekord sprzedaży NFT za 1,55 miliona dolarów, który należał do losowo wygenerowanego dzieła CryptoPunk #6965.

CryptoPunk-NFT-sprzedany-za-1,5-miliona-dolarów
CryptoPunk #6965 sprzedany za 1,55 mln USD

Dzieła Beeple’a przyciągnęły uwagę kolekcjonerów sztuki z całego świata, sprzedając część z nich za 3,5 miliona dolarów w grudniu 2020 roku na Nifty Gateway. Niektóre z prac artysty zostały odsprzedane tego samego dnia po ponad 1000-krotnie wyższej cenie od tej pierwotnej. Nie wszyscy jednak zgadzają się z wysoką wartością dzieł, jednak jest sporo zainteresowanych kupnem tego rodzaju prac.

Podobnie jak wiele tworów Mike’a Winkelmanna, „Crossroads” zostało zainspirowane wyborami prezydenckimi w USA z 2020 roku. Zaprojektowano go tak, aby zawierał jedną z dwóch animacji, w zależności od wyniku wyborów – jedną triumfującego Trumpa, drugą przygnębioną po porażce.

Beeple w tradycyjnym domu aukcyjnym Christie’s

Beeple obecnie jest w trakcie sprzedaży dzieła sztuki NFT w tradycyjnym domu aukcyjnym i zamierza pobić kolejny rekord sprzedając pierwszy całkowicie cyfrowy NFT w Christie’s. W październiku ubiegłego roku tradycyjny dom aukcyjny sprzedał na aukcji dzieło sztuki wraz z tokenem NFT, jednak sama praca była fizyczna. Christie’s wystawiło pracę Mike’a Winkelmanna we współpracy z MarkersPlace i będzie ona „wisiała” na stronie do 11 marca zbierając oferty. Aukcja została zatytułowana „Everydays: pierwsze 5000 dni” i rozpoczęła się 25 lutego przy cenie 100 USD. Na aukcji złożono już 120 ofert, a najwyższa oferta, które widnieje na stronie, w momencie pisania tekstu wynosi 2,4 miliona USD.

Praca wystawiona na aukcję jest dosyć nietypowa i zawiera aż 5000 unikalnych obrazów, które Beeple tworzył codziennie przez prawie 14 lat, i zawiera tematy związane z obsesją społeczeństwa i strachem przed technologią, pragnieniem bogactwa i burzliwą sceną polityczną w Ameryce. Christie’s przyjmuje oferty w Ethereum, chociaż opłata za dzieło będzie musiała zostać uiszczona w walucie fiducjarnej. Więcej o dziełach sztuki NFT i ich przyszłości napisaliśmy w artykule.

„Jesteśmy w tym momencie, w którym może nastąpić drastyczna zmiana – zmiana demograficzna, zmiana pokoleniowa – jeśli chodzi o to, co podnieca młodszych kolekcjonerów” – mówi Christie’s

beeple nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.