Goldman Sachs przeprowadził pozagiełdową transakcję na kryptowalutach
Według poniedziałkowego raportu CNBC, Goldman Sachs stał się pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który przeprowadził pozagiełdową transakcję na kryptowalutach.
Bank przeprowadził transakcję z Galaxy Digital, firmą zajmującą się bankowością inwestycyjną opartą na kryptowalutach, prowadzoną przez Mike’a Novogratza.
Goldman w ciągu ostatniego roku dał jasno do zrozumienia, że wierzy w przyszłość kryptowalut. Uruchomił m.in. specjalne biuro tradingowe, ogłosił pierwsze bitcoinowe produkty i podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat potencjału Web3 opartego na Ethereum. Jednak transakcja pozagiełdowa jest ważna, ponieważ stanowi kolejny krok naprzód dla firmy inwestycyjnej.
Chociaż Goldman w przeszłości handlował kontraktami terminowymi na Bitcoina na CME Group, nigdy wcześniej nie oferował klientom bezpośredniej ekspozycji na ten rynek. Firma poinformowała CNBC w swoim oświadczeniu, że działanie w charakterze zleceniodawcy w pozagiełdowych transakcjach Galaxy Digital wiąże się z większym ryzykiem niż handel na CME. Damien Vanderwilt, współprezes Galaxy, w oświadczeniu dotyczącym transakcji powiedział:
Ta transakcja reprezentuje pierwszy krok, jaki zrobiły banki, by zaoferować bezpośrednią, konfigurowalną ekspozycję na rynek kryptowalut w imieniu swoich klientów
Dodał, że decyzja Goldmana o podjęciu dodatkowego ryzyka podkreśla jego “zaufanie do dotychczasowej dojrzałości kryptowalut”.
Nie tylko Goldman
Choć Goldman jest jednym z największych zwolenników kryptowalut na Wall Street, nie jest jedynym graczem instytucjonalnym, który wykazuje zainteresowanie cyfrowymi aktywami. Banki inwestycyjne, fundusze hedgingowe, a nawet towarzystwa ubezpieczeniowe w pośpiechu przyłączały się do świata kryptowalut, gdy rynek przeżywał rozkwit, często uważając, że kryptowaluty to inwestycja na wiele dekad. Do rozwoju tego rynku przyczynili się też tacy giganci jak Morgan Stanley, BNY Mellon i State Street.
W zeszłym miesiącu jeden z największych rywali Goldmana, JPMorgan, otworzył lożę w opartym na Ethereum wirtualnym świecie Decentraland. Stwierdził również, że metaverse może stać się rynkiem o wartości 1 biliona dolarów. Jest to pogląd, sprzeczny z opinią prezesa banku i krytyka kryptowalut, Jamiego Dimona.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.