Morgan Stanley zwiększa ekspozycję na BTC | Wiadomości | CrypS.

Morgan Stanley zwiększa ekspozycję na BTC

Konrad Juszczyk
morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscale

Morgan Stanley nadal zwiększa swoją ekspozycję na Bitcoin poprzez kupno znacznej ilość akcji GBTC (Grayscale Bitcoin Trust).

Morgan Stanley wchodzi głębiej w rynek krypto

Niedawne zgłoszenie do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ujawnia, że ​​międzynarodowy gigant bankowy Morgan Stanley ma zwiększony apetyt na BTC. Według dokumentów z amerykańskiego SEC we wtorek, Morgan Stanley Insight Fund zwiększył swoje udziały w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) o ponad 63%, z 928 051 w drugim kwartale 2021 r. do 1 520 549 we wrześniu. Ekspozycja banku na Bitcoin wynosi około 303 mln USD z 6 626 381 akcjami.

Warto dodać, że Morgan Stanley wydaje się zagłębiać coraz mocniej w przestrzeń kryptowalut. We wrześniu firma ogłosiła, że utworzy dział badawczy skoncentrowany na kryptowalutach, którego celem będzie zbadanie „rosnącego znaczenia kryptowalut i innych aktywów cyfrowych na rynkach światowych”.

morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscalereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.