Goldman Sachs tworzy fundusz ETF zorientowany na DeFi | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs tworzy fundusz ETF zorientowany na DeFi

Mariusz Przepiórka
Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej

Spółka Goldman Sachs chce, aby jej nowy fundusz inwestycyjny ETF pod nazwą Goldman Sachs Innovate DeFi and Blockchain Equity był oparty na indeksie Decentralized Finance and Blockchain Index niemieckiego dostawcy indeksów finansowych Solactive. Fundusz ten będzie inwestował co najmniej 80% swoich aktywów w papiery wartościowe, akcje i kwity depozytowe wchodzące w skład tego indeksu.

W zgłoszeniu rejestracyjnym stwierdzono, że indeks stara się oferować ekspozycję na firmy dostosowane do dwóch kluczowych tematów: „wdrożenia technologii blockchain” i „cyfryzacji finansów”. Według stanu na 23 lipca, główne akcje zawarte w zdecentralizowanym indeksie finansowym Solactive obejmowały takie spółki, jak Nokia, Facebook, Google, Accenture i Fujitsu – każda z nich reprezentowała od około 6% do 7% indeksu.

Dalsze pozycje pod względem udziału w indeksie zajmują spółki PayPal, Microsoft, Visa i Overstock, a wśród 20 największych aktywów w indeksie DeFi firmy Solactive są również chińskie spółki Alibaba, Tencent i Baidu. Fani kryptowalutowych produktów indeksowych DeFi prawdopodobnie będą rozczarowani metodologią leżącą u podstaw indeksu Solactive, która wymaga, aby firma była notowana na regulowanej giełdzie, mogła pochwalić się kapitalizacją rynkową przekraczającą 500 mln USD i miała średni dzienny wolumen obrotu wysokości co najmniej 500 mln USD w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Sektor DeFi zwiększa popularność

Indeks Solactive jest przeliczany i równoważony kwartalnie w trzeci piątek lutego, maja, sierpnia i listopada. Zgłoszenie rejestracyjne Goldman Sachs następuje w momencie, gdy instytucje coraz częściej zwracają uwagę na sektor DeFi, a wiodący zarządca aktywów kryptowalutowych, Grayscale, w ubiegłym tygodniu ogłosił plany uruchomienia zdecentralizowanego funduszu finansowego. Fundusz DeFi firmy Grayscale oferowałby instytucjom ekspozycję na renomowane tokeny sektora DeFi, w tym tokeny zarządzania wiodącymi protokołami, takimi jak Uniswap i Aave. Wiodący rynek DeFi, Aave, również stara się dotrzeć do kapitału instytucjonalnego, uruchamiając na początku tego miesiąca pulę dostępną dla instytucji.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej
reklama
reklama