BNY Mellon pomoże Grayscale w obsłudze Bitcoin ETF | Wiadomości | CrypS.

BNY Mellon pomoże Grayscale w obsłudze Bitcoin ETF

Zerelik Maciej
grayscale

Grayscale Investments wybrał Bank of New York Mellon jako swojego dostawcę usług obsługi aktywów dla Grayscale Bitcoin Trust. Posunięcie to jest częścią zobowiązania firmy do przekształcenia jej funduszu Bitcoin Trust w fundusz typu ETF (exchange-traded fund).

Gigant zarządzania aktywami ogłosił we wtorek partnerstwo z BNY Mellon. Firma uczyniła ten bank dostawcą usług obsługi aktywów dla Grayscale Bitcoin Trust, począwszy od października 2021 roku. Grayscale poinformował również, że BNY Mellon zapewni usługi agencji transferowej i usługi ETF dla tego funduszu po jego planowanej konwersji w ETF.

W ostatnich miesiącach BNY Mellon aktywnie zaangażował się w przestrzeń kryptowalutową. W lutym zaczął oferować usługi powiernicze Bitcoina, twierdząc wówczas, że kryptowaluty są „mainstreamowe”. Zainwestował również w Fireblocks, wiodącą w branży platformę depozytową i rozliczeniową dla aktywów cyfrowych.

Najnowsze ogłoszenie Grayscale pojawia się zaledwie 24 godziny po tym, jak firma otrzymała zgodę od SEC na swój Digital Large Cap Fund. Jest to jej pierwsze przedsięwzięcie regulowane przez SEC poza Bitcoinem i Ethereum. Michael Sonnenshein, dyrektor generalny Grayscale Investments, wypowiedział się na temat partnerstwa z BNY Mellon:

Cieszymy się, że BNY Mellon dołączy do grupy najlepszych w swojej klasie dostawców usług Grayscale, pomagając nam w dostarczaniu bezproblemowego, wiodącego w branży doświadczenia inwestycyjnego.

Sonnenshein dodał również, że nawiązanie współpracy z BNY Mellon jest ważnym kamieniem milowym w zobowiązaniu firmy do przekształcenia Grayscale Bitcoin Trust w fundusz ETF.

Pierwsze próby były już w 2016 roku

Choć firma po raz pierwszy złożyła wniosek o Bitcoin ETF jeszcze w 2016 r., nie zrealizowała planu ze względu na brak wytycznych regulacyjnych dotyczących krypto. Teraz, gdy zmienił się krajobraz regulacyjny, spółka po raz kolejny próbuje swoich sił.

W lutym kanadyjskie organy regulacyjne zatwierdziły pierwszy na świecie bezpośredni fundusz ETF Bitcoin od Purpose Investments. Pomimo tego, SEC nie zatwierdził jeszcze Bitcoin ETF w Stanach Zjednoczonych.

Grayscale nie jest jedyną firmą dążącą do zaoferowania pierwszego Bitcoin ETF w Ameryce. Co najmniej dziewięć innych firm złożyło podobne wnioski, w tym Galaxy Digital Holdings Ltd. i Fidelity Investments. Wraz z nasilającą się konkurencją, zatwierdzenie amerykańskiego Bitcoin ETF przed końcem 2021 r. wydaje się bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek.

grayscale
reklama
reklama