State Street nawiązuje współpracę z Copper | Wiadomości | CrypS.

State Street nawiązuje współpracę z Copper

Mariusz Przepiórka
State Street nawiązuje współpracę z Copper

State Street – holding bankowy z siedzibą w Bostonie – nawiązał współpracę z dostawcą infrastruktury kryptowalutowej „Copper” i chce uruchomić usługi przechowywania aktywów cyfrowych dla klientów instytucjonalnych.

Po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne firma będzie oferować usługi powiernicze dla niektórych kryptowalut, takich jak bitcoin, ethereum, cardano, solana i polkadot. – Firma będzie wykorzystywać swoją solidną infrastrukturę i ogromne doświadczenie, aby pomóc klientom w przejściu na nową gospodarkę cyfrową i rozwoju w tych warunkach – napisano w komunikacie prasowym State Street.

Partnerstwo z Copper pokazuje gotowość firmy State Street do korzystania z istniejącej technologii dostawcy infrastruktury. Copper zapewnia już rozwiązania rozliczeniowe dla 450 różnych kryptowalut na ponad 40 giełdach. Stojąca na czele State Street Nadine Chakar powiedziała, że firma buduje infrastrukturę, aby wspierać chęć klientów do alokacji środków w kryptowaluty, ponieważ są oni coraz bardziej zainteresowani tą klasą aktywów.

Rynek instytucjonalny może podnieść cenę BTC

Sabrina Wilson, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Copper, nazwała partnerstwo „niezwykle ważnym” wydarzeniem, jeśli chodzi o zaangażowanie instytucji w kryptowaluty. Badanie Fidelity z lipca ubiegłego roku wykazało, że 70% inwestorów instytucjonalnych jest zainteresowanych kupnem kryptowalut w przyszłości.

W styczniu tego roku prezes banku SEBA przewidywał, że inwestycje instytucjonalne spowodują wzrost ceny bitcoina do 75 000 USD jeszcze w tym roku. Cathie Wood, prezes ARK Invest, jest optymistką z podobnych powodów. Jej zdaniem, cena bitcoina może przekroczyć 500 tys. USD, jeśli tylko 5% instytucjonalnych pieniędzy wejdzie w te aktywa. Według informacji na 31 grudnia 2021 dział zarządzania inwestycjami State Street miał pod swoim zarządem około 4,14 bln USD.

State Street nawiązuje współpracę z Copperreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.