Elektroniczny portfel na cyfrowego yuana trafił do sklepów z aplikacjami | Wiadomości | CrypS.

Elektroniczny portfel na cyfrowego yuana trafił do sklepów z aplikacjami

Redaktor: Albert Czajkowski
portfel na cyfrowego juana - pojawiły się fałszywki

W chińskich sklepach z aplikacjami dla systemów iOS i Android pojawiła się pilotażowa wersja e-CNY, mobilnego portfela dla chińskiego juana.

Zgodnie z tweetem opublikowanym przez chiński serwis BlockBeats, użytkownicy indywidualni w Chinach mogą teraz pobrać pilotażową wersję aplikacji, aby wypróbować „otwieranie i zarządzanie portfelem osobistym” oraz „usługi wymiany i obiegu e-CNY”.

Jako twórca aplikacji e-CNY wskazany jest Instytut ds. Badań nad Cyfrową Walutą Ludowego Banku Chin. Aby pobrać aplikację testową i aktywować portfel, użytkownicy muszą fizycznie znajdować się w jednej z 11 lokalizacji: Shenzhen, Suzhou, Xiong’an, Chengdu, Szanghaj, Hainan, Changsha, Xi’an, Qingdao, Dalian oraz w rejonie Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Chiny liderem w kwestii cyfrowej waluty

Cyfrowy juan to tak zwana cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) – rodzaj kryptowaluty emitowanej i kontrolowanej przez rząd. Podczas gdy wiele krajów na całym świecie bada tę technologię, Chiny od dawna są pionierem w tej kwestii i przewodzą w wyścigu o wprowadzenie CBDC do użytku publicznego.

Już w kwietniu 2020 roku bank centralny Chin zapowiadał, że cyfrowy juan może być używany podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Twierdzenie to wywołało później konsternację wśród senatorów Stanów Zjednoczonych, którzy stwierdzili, że amerykańscy uczestnicy imprezy nie powinni używać tej waluty.

portfel na cyfrowego juana - pojawiły się fałszywki



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.