Vanity address | Słownik | CrypS.

Vanity address

Vanity address – to rodzaj adresu portfela kryptowalutowego, który zawiera spersonalizowany ciąg znaków, czytelny dla człowieka. Przykładem tradycyjnego adresu portfela kryptowalutowego jest: 3P4glGUlpKJrgvj3n7GBgnLPqBdjVgf3jx. Przykładem adresu „vanity” może być 3CrypsBPzzD72PUXLzCkYAtGFYmK5Vynr33. W przypadku tego adresu, zawiera on słowo „Cryps” na które składa się pięć liter Base-58.

Tworzenie adresu vanity

Stworzenie adresu „vanity” wymaga od użytkownika wygenerowania i przetestowania milionów kluczy prywatnych, aż do momentu, w którym zostanie utworzona odpowiednia kombinacja.

Trudność wygenerowania pożądanego adresu zależy od jego struktury tj. liter i cyfr zawartych w ciągu znaków. Każdy dodatkowy znak w adresie „vanity” zwiększa trudność i czas potrzebny do jego wygenerowania . Adresy „vanity”, które zawierają dłuższe słowa, są zazwyczaj tworzone przez wyspecjalizowany sprzęt, z wieloma procesorami graficznymi (GPU).

Bezpieczeństwo adresów vanity

Adresy „vanity” mogą być używane do wzmocnienia środków bezpieczeństwa, w tym sensie, że charakterystyczny adres utrudnia hakerom jego podmianę i oszukanie osób wysyłających pieniądze.

Adresy „vanity” jednak, mogą również tworzyć luki w zabezpieczeniach. Pozwalają one każdemu stworzyć ciąg znaków, który przypomina inny adres portfela, umożliwiając tym samym oszukiwanie osób wysyłających pieniądze. Widząc podobny adres portfela, mogą one nie zauważyć różnicy i wysłać pieniądze do oszusta, zamiast do Ciebie.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.