bZx Network zhackowane na 55 mln USD | Wiadomości | CrypS.

bZx Network zhackowane na 55 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Haker sfałszował NFT Bepple'a wart 69 mln USD

Popularny protokół DeFi bZx stracił 55 milionów dolarów w wyniku hacku, podczas którego napastnik uzyskał dostęp do kluczy prywatnych. Póki co nie wiadomo w jaki sposób został przeprowadzony atak.

bZx poinformował, że naruszony został klucz prywatny zabezpieczający jego smart kontrakty na Polygon i Binance Smart Chain (BSC).

Po zhackowaniu klucza prywatnego, anonimowy napastnik skutecznie wydrenował aktywa o wartości 55 milionów dolarów z puli płynności. Tak przynajmniej wynika z szacunków Slow Mist.

Około 25% tej kwoty zostało utracone z portfela, a reszta należała do jego użytkowników. Aby zapobiec dalszym stratom, zespół poprosił swoich użytkowników o cofnięcie uprawnień, które przyznali dotkniętym kontraktom.

Zespół dodał, że jego smart kontrakt Ethereum nie ucierpiał i jest bezpieczny. Dlaczego? Był on bowiem zabezpieczony przez wielostronny kontrakt i zarządzany przez DAO.

Póki co nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób hakerzy ukradli klucz prywatny kontrolujący kontrakty Polygon i BSC. Oczekuje się, że w najbliższych dniach zostanie przedstawiony raport dot. całej sprawy.  Warto zauważyć, że bZx został zaatakowany również w zeszłym roku. Później zespół twierdził, że udało mu się odzyskać środki.

Incydenty takie jak włamanie na bZx nie są rzadkością w przypadku projektów opartych na Binance Smart Chain i Polygon. W tym roku miało miejsce przynajmniej kilkanaście podobnych sytuacji.

Haker sfałszował NFT Bepple'a wart 69 mln USD

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.