Protokół bZx odzyskał skradzione 8.1 mln dolarow | Wiadomości | CrypS.

Protokół bZx odzyskał skradzione 8.1 mln dolarow

Zerelik Maciej
BZX token Cyberprzestępczość

Protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) Bzx odzyskał 8,1 miliona dolarów, skradzione przez hakera kilka dni temu. Firma twierdzi, że była w stanie wytropić cyberprzestępcę, dzięki jego działalności w łańcuchu.

„Wszystkie fundusze zostały odzyskane od hakera. Przywracamy system. Fundusze są teraz w portfelu zespołu i są wykorzystywane do przywrócenia puli pożyczek”.

– powiedział Kyle Kistner, współzałożyciel Bzx, w oświadczeniu wydanym 15 września.

Skradzione 8,1 mln dolarów

13 września, wadliwy kod w smart kontraktach Bzx pozwolił hakerowi ukraść 219 200 tokenów LINK (o wartości 2,6 miliona dolarów); 4503 ETH (1,65 miliona dolarów); 1 756 351 USDT (1,76 miliona dolarów); 1 412 048 USDC (1,4 miliona dolarów) i 667 989 DAI (o wartości 681.000 dolarów) – w sumie 8,1 miliona dolarów.

Marc Thalen, główny inżynier Bitcoin.com, który odkrył błąd, otrzymał w nagrodę w wysokości 45 000 dolarów. Początkowo Bzx nie chciało wypłacić Thalenowi takiej sumy pieniędzy, oferując mu tylko 12 500 dolarów, ponieważ „Marc zgłosił problem dopiero po zakończeniu ataku”.

W jednym z wątków na Twitterze, Thalen skarżył się:

„Bzx właśnie wspomniał podczas rozmowy, że to nie jest warte więcej niż 12,5k, bo ich 'niezależny’ panel tak zdecydował i czują, że chcą się tego trzymać. Nie są skłonni do ujawniania [tożsamości] panelu. Jestem naprawdę rozczarowany Bzx.”

Ta liczba poważnie podważyła politykę protokołu dotyczącą nagród za odkrycia błędów. Bzx podobno jest w stanie wypłacić do 350 000 dolarów za wykrycie ważnej usterki

. Koniec końców firma zapłaciła Thalenowi „rozsądne” 45 000 dolarów.

Peckshield, jedna z dwóch firm audytorskich, która nie zdołała zidentyfikować wadliwego kodu, powiedziała w liście do społeczności Bzx, że jej wstępne badanie wykazało 16 problemów z bezpieczeństwem.

„Bzx i Peckshield opracowują plan ponownego zbadania protokołu i ustanowienia monitorowania kluczowych wskaźników danych blockchaina w czasie rzeczywistym”.

– napisał Peckshield. Środek ten ma zwiększyć bezpieczeństwo na platformie.

BZX token