Binance przyjmuje coraz więcej regulacji, a CZ szuka zastępcy | Wiadomości | CrypS.

Binance przyjmuje coraz więcej regulacji, a CZ szuka zastępcy

Konrad Juszczyk
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) powiedział, że jest gotów zrezygnować ze swojej roli w firmie, ponieważ giełda kryptowalut planuje stać się regulowaną instytucją finansową.

Plany Changpeng’a Zhao i jego firmy

Przemawiając we wtorek na wirtualnej konferencji prasowej, Changpeng „CZ” Zhao ujawnił, że poszukuje zastępcy, jednak nie planuje ustąpić od razu. Cała sytuacja wynikła w obliczu licznych kontrowersji regulacyjnych, przez co firma poszukuje kogoś w rolę zastępstwa tymczasowego. Włączenie dyrektora generalnego skoncentrowanego na zgodności pomoże firmie kryptowalutowej spełnić narzucane cele regulacyjne.

Zawsze jest pula kandydatów, którzy mogą mnie zastąpić. Szukamy kogoś z silnym zapleczem regulacyjnym, aby wkroczyć i zostać dyrektorem generalnym. – powiedział Zhao na wtorkowej konferencji prasowej.

Zhao wyjaśnił, że będzie zaszczycony prowadzeniem Binance jako regulowanej instytucji finansowej i że jego ruch zejścia ze stanowiska dyrektora, nastąpi tylko wtedy, gdy pojawi się lepszy lider. Całość nie ma być reakcją na trwające ograniczenia regulacyjne. Dodał on również, że firma chce zatrudnić silnego dyrektora generalnego ds. zgodności, aby pokazać zaangażowanie Binance w dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Warto dodać, że ostatnie działania giełdy mogą wiązać się z planami Binance U.S., które może w najbliższej przyszłości wprowadzić akcje na amerykańską giełdę poprzez pierwszą ofertę publiczną.

Zawsze będę miał swój wkład w Binance i ekosystem BNB. Nie muszę być dyrektorem generalnym, żeby to robić. – powiedział.

Regulacje Binance

Binance to największa na świecie giełda walut cyfrowych pod względem wolumenu obrotu, jednak ostatnio została poddana intensywnej kontroli regulacyjnej, ponieważ władze na całym świecie starają się powstrzymać szybko rozwijający się przemysł kryptograficzny lub ograniczyć go dla swoich potrzeb. W Wielkiej Brytanii FCA zabronił brytyjskiej jednostce Binance podejmowania jakiejkolwiek regulowanej działalności. Następni byli regulatorzy w Japonii, Kanadzie i Włoszech, którzy również ograniczyli działalność firmy.

Ze względu na problemy regulacyjne Binance przestało oferować tokeny giełdowe oraz zmniejszyło limit wypłat z 2 BTC dziennie do 0,06 BTC dziennie dla niezweryfikowanych użytkowników giełdy. Binance przechodzi transformację ze startupu technologicznego na instytucję finansową, co nie jest łatwym procesem dla firmy. Zhao przyznał, że komunikacja Binance z organami regulacyjnymi nie była najlepsza, dodając, że obecny plan polega na zatrudnieniu byłych regulatorów i „uzyskaniu licencji wszędzie”.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama