Binance i FTX ograniczają dźwignię do x20 | Wiadomości | CrypS.

Binance i FTX ograniczają dźwignię do x20

Maciej Żerelik
binance ftx dźwignia

Dwie z wiodących platform handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut – Binance Futures i FTX – zmniejszają maksymalną dozwoloną dźwignię na swoich platformach.

Prowadzona przez Sama Bankmana-Frieda, FTX jest jedną z wiodących platform handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut, która do tej pory oferowała swoim klientom wysoką dźwignię, sięgającą nawet 100x.

Nie będzie to już jednak możliwe, ponieważ giełda planuje obniżyć ją do 20x. Wszystko to w trosce o ochronę konsumentów.

SBF ujawnił, że średnia dźwignia, z której korzystają obecnie użytkownicy wynosi 2x. W związku z tym, ruch ten „uderzy jedynie w niewielki ułamek aktywności na platformie”.

Krótko po tym, Changpeng Zhao, CEO w Binance – wiodącej na świecie giełdzie kryptowalutowej, ogłosił podobne działania dla ich ramienia instrumentów pochodnych – Binance Futures.

Oba ruchy następują w czasie, gdy światowe organy nadzoru finansowego podejmują działania, które w wymierny sposób ingerują w branżę i niejako podporządkowują ją standardom regulacyjnym obowiązującym w tradycyjnych finansach.

binance ftx dźwigniareklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.