Binance i FTX ograniczają dźwignię do x20 | Wiadomości | CrypS.

Binance i FTX ograniczają dźwignię do x20

Zerelik Maciej
binance ftx dźwignia

Dwie z wiodących platform handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut – Binance Futures i FTX – zmniejszają maksymalną dozwoloną dźwignię na swoich platformach.

Prowadzona przez Sama Bankmana-Frieda, FTX jest jedną z wiodących platform handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut, która do tej pory oferowała swoim klientom wysoką dźwignię, sięgającą nawet 100x.

Nie będzie to już jednak możliwe, ponieważ giełda planuje obniżyć ją do 20x. Wszystko to w trosce o ochronę konsumentów.

SBF ujawnił, że średnia dźwignia, z której korzystają obecnie użytkownicy wynosi 2x. W związku z tym, ruch ten „uderzy jedynie w niewielki ułamek aktywności na platformie”.

Krótko po tym, Changpeng Zhao, CEO w Binance – wiodącej na świecie giełdzie kryptowalutowej, ogłosił podobne działania dla ich ramienia instrumentów pochodnych – Binance Futures.

Oba ruchy następują w czasie, gdy światowe organy nadzoru finansowego podejmują działania, które w wymierny sposób ingerują w branżę i niejako podporządkowują ją standardom regulacyjnym obowiązującym w tradycyjnych finansach.

binance ftx dźwignia
reklama
reklama