Binance uruchamia narzędzie do raportowania podatków | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchamia narzędzie do raportowania podatków

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlu, zintegrowała narzędzie API, aby pomóc traderom śledzić swoje zobowiązania podatkowe.

We wpisie na blogu giełda ogłosiła, że jej narzędzie do raportowania podatkowego jest dostępne w sekcji zarządzania API zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacjach mobilnych. API pozwala użytkownikom przesyłać historię transakcji oraz dane o zyskach i stratach kapitałowych z Binance do usług związanych z opodatkowaniem kryptowalut stron trzecich.

Binance dodał, że pozwoli również użytkownikom zintegrować usługi podatkowe stron trzecich. Dzięki temu będą mogli zapoznać się z informacjami o swoich zobowiązaniach podatkowych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem interfejsu API. Ponadto użytkownicy będą mogli pobierać dane handlowe za „więcej niż 1 rok finansowy”. Giełda powiedziała:

Z Binance, jesteś teraz w stanie mieć wszystkie swoje transakcje śledzone i rozliczane automatycznie dzięki naszej funkcjonalności Tax Tool.

W przeszłości traderzy narzekali na to, że Binance nie posiada łatwego w użyciu narzędzia do eksportu obliczeń podatkowych. Traderzy musieli ręcznie eksportować historię transakcji, a poprzednie narzędzie pozwalało im eksportować dane tylko z trzech miesięcy na raz.

Dla traderów, obliczenie dokładnych zobowiązań podatkowych może być uciążliwym zadaniem, a większość regulowanych giełd pomaga im w raportowaniu na podstawie historii transakcji.

Wymagania dotyczące raportowania podatkowego różnią się w zależności od kraju, zwłaszcza w odniesieniu do zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami. Podczas gdy niektóre kraje nie pobierają podatku od zysków kapitałowych, większość nakłada go na każdą zyskowną transakcję.

Oprócz poprawy zgodności podatkowej wśród swoich użytkowników, wprowadzenie narzędzia do raportowania podatkowego jest kolejnym przykładem odpowiedzi Binance na presję regulacyjną. Giełda podjęła wiele kroków, aby uspokoić regulatorów w ostatnim czasie. W tym miesiącu firma obniżyła dzienne limity wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników, zmniejszyła maksymalny limit dźwigni finansowej i wstrzymała ofertę tokenizowanych akcji.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama