Brak obniżki stóp proc. przez Fed to sygnał, by trzymać się bitcoina. 10x Research sugeruje unikać altcoinów | Wiadomości | CrypS.

Brak obniżki stóp proc. przez Fed to sygnał, by trzymać się bitcoina. 10x Research sugeruje unikać altcoinów

Bitcoin czy Ethereum?

Niektórzy przyjęli wczorajszą decyzję Jerome’a Powella dot. stóp procentowych ze spokojem, a inni nie ukrywali swojego rozczarowania postawą Fedu. Czy brak zmiany polityki wz. z kosztami kredytów może zaszkodzić bitcoinowi w tej hossie? Analitycy z 10x twierdzą, że absolutnie nie. 


  • Stopy proc. w USA pozostają bez zmian w przedziale 5,25%-5,5%. Jednakże najnowsze odczyty dot. inflacji CPI wykazują, że ta spada. To pozytywny sygnał dla rynku bitcoina,
  • Najnowszy raport od platformy analitycznej 10x Research wskazuje, że obecna sytuacja jest bardzo korzystna dla największej z kryptowalut, jednakże już nie  dla altcoinów.

CPI w dół, stopy proc. bez zmian. Co dalej?

Jeżeli nie mieliście wczoraj czasu śledzić najnowszych doniesień ze Stanów Zjednoczonych i nie nadrobiliście jeszcze swojej “prasówki”, to zaczynamy od dwóch najważniejszych punktów.

Inflacja konsumencka (CPI) za maj mierzona w skali roku pozytywnie zaskoczyła i okazała się być niższa niż zakładano. To momentalnie doprowadziło do wzrostu kursu bitcoina o 5%.

Kilka godzin później Jerome Powell, czyli przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) przekazał, że mimo licznych próśb z wielu stron, stopy procentowe pozostają bez zmian w przedziale 5,25%-5,5%.

Kiedy w końcu zacznie się więc luzowanie polityki pieniężnej w USA? Ponoć w tym roku ma dojść do jednej obniżki. Kiedy i na jakim poziomie, na razie nie wiadomo.

Bitcoin w następstwie tych informacji powrócił szybko do ceny w okolicach 67 tys. dolarów. Co więc dalej z hossą na cyfrowym złocie? Kurs BTC będzie rósł czy przez kolejne kilka miesięcy będzie utrzymywał się w przedziale 65 tys. – 70 tys. dolarów?

Firma analityczna 10x Research zaleca inwestorom bitcoina nie odpuszczanie i trzymanie się w dalszym ciągu tego aktywa.

Nasze zalecenie pozostaje niezmienione: trzymać się zwycięzców (Bitcoin) i unikać innych (takich jak Ethereum). Nasza poprzednia analiza wykazała, że ​​niższa liczba CPI ma tendencję do podnoszenia cen bitcoina i przewidujemy, że tendencja ta będzie się utrzymywać

– komentuje Markus Thielen , założyciel 10x Research.

Jak uzasadnił, spowolnienie inflacji w przeszłości skutkowało zwiększaniem napływów kapitału do amerykańskich funduszy giełdowych dla rynku spot bitcoina.

Przykładu na poparcie tej tezy nie trzeba szukać zbyt daleko, bowiem wczoraj (tj. środa, 12 czerwca), spotowe ETF-y w USA zgromadziły 100 milionów dolarów.

Natomiast miniony poniedziałek oraz wtorek okazały się czasem przerwania trwającej 19 dni passy wpływów, w którym z tego typu funduszy wypłynęło 200 milionów dolarów kapitału.

Przepływy funduszy ETF stały się dodatnie pod koniec stycznia, ale zaczęły nieznacznie przyspieszać przed publikacją danych o CPI z dnia 13 lutego. Jednak kiedy 12 marca inflacja ponownie wzrosła do 3,2%, napływ funduszy ETF na bitcoina zatrzymał się, gdy rynek wycenił narrację 2-3 obniżki stóp procentowych

– pisał Thielen kilka miesięcy temu.

A może jednak zrobić inaczej?

Zastanówmy się, czy jednak warto porzucić całkowicie altcoiny na poczet bitcoina? Wiadomo przecież, że za królem kryptowalut przeważnie podążają inne cyfrowe aktywa, jeśli chodzi o wzrosty. Tak więc całkowite ignorowanie wspomnianego Ethereum nie jest do końca rozsądnym rozwiązaniem.

Zwłaszcza, że rynek wciąż czeka na zatwierdzenie formularzy S-1 w kwestii spotowych ETF-ów na ether, co otworzy inwestorom z Wall Street drzwi na alokację aktywów w ekosystemie Ethereum.

Tutaj nie chodzi już same wzrosty topowego altcoina na jego wykresie cenowym, ale i inwestycję w rozwój technologii za pośrednictwem tego blockchaina. Inną sprawą jest również dywersyfikacja swojego kapitału, co jest po prostu zdrową praktyką.

Bitcoin czy Ethereum?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.