Bitcoinowy błąd, który kosztował 47 000 dolarów | Wiadomości | CrypS.

Bitcoinowy błąd, który kosztował 47 000 dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
giełdy kryptowalut chcą skorzystać na trendzie defi
W tym artykule:

Wygląda na to, że ktoś zapłacił 2.66038352 BTC (ponad 47 000 dolarów) opłaty transakcyjnej za wysłanie zaledwie 0.01088549 BTC (194,66 dolara w momencie zawierania transakcji).

Hash transakcji to 3ba0c9eaf3185898164518cda7e3433d1d2049188d737f2b2a7e188aaeb8b4de. Nie wiadomo kim jest osoba stojąca za takim dziwnym transferem, ani dlaczego został ustawiony tak duży priorytet.

Najprawdopodobniej był to prosty błąd, wynik ręcznego ustawienia opłaty transakcyjnej przez użytkownika. Takie rzeczy zdarzały się już wcześniej. W czerwcu tego roku, ktoś popełnił jeszcze bardziej kosztowny błąd. Użytkownik zapłacił 2,6 miliona dolarów, aby wysłać 130 dolarów w Ethereum (ETH). To była najwyższa opłata transakcyjna kiedykolwiek zapłacona za przesłanie ETH.

Poprzednim kandydatem do rekordu była transakcja z lutego 2019 roku, w której ktoś wydał 450 000 dolarów na opłaty. Ta osoba jednak później wyjaśniła błąd i dogadała się z mining poolem Sparkpool, który odebrał prowizję.

Według Bitinfocharts, średnia opłata za transakcję Bitcoin wynosi tylko 0,00025 BTC, czyli 4,45 dolara. Jest to spadek z ponad 13 dolarów (najwyższy poziom w tym roku) w październiku. Pod koniec października, wieloryb był w stanie przenieść ponad 1 mld dolarów BTC z portfela Xapo i zapłacić tylko 3 dolary opłaty transakcyjnej.

giełdy kryptowalut chcą skorzystać na trendzie defi

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.