Bitcoin w kwietniu zyskał 3,05 proc. Co czeka nas w maju? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin w kwietniu zyskał 3,05 proc. Co czeka nas w maju?

bitcoin

Kwiecień był burzliwym miesiącem dla świata krypto. Zostanie on zapamiętany z powodu paniki bankowej, rozprawy regulacyjnej w USA, ogromnych oszustw i bezpodstawnych plotek. Takie wiadomości sporadycznie sprowadzały w dół cenę bitcoina. Ale rynek kryptowalut poniekąd odbudował się i zakończył miesiąc na poziomie 28 610 dolarów.


kurs bitcoina

Kwiecień zamknął się więc na 3,05% plusie dla Bitcoina. Kapitalizacja rynku kryptowalut drugi tydzień z rzędu oscyluje wokół granicy 1,18 biliona dolarów. Inne ważne metryki na ostatni dzień kwietnia przedstawiały się następująco:

  • Bitcoin 28 513.44 (↓2.60%);
  • Fear and Greed Index – 63 (chciwość);
  • Dominacja – 46,80%;
  • Wolumen obrotu w ciągu 24 godzin – 18,7 mld dolarów.

W ubiegłym tygodniu bitcoin kilkukrotnie spadł poniżej granicy 27 tys. USD. Eksperci powtarzają, że na rynek kryptowalut nadal wpływa niepewność dotycząca amerykańskich regulatorów i napięcia geopolityczne.

Jaki będzie maj w oparciu o historię?

maj historycznie krypto

Historycznie maj był kapryśnym miesiącem dla bitcoina. 7 razy wychodził na zielono, a 5 razy na czerwono. Jeśli dodamy (i odejmiemy) wszystkie majowe wyniki razem, cena BTC wzrosła w tych miesiącach o 274%. To daje średnią 22,85% na miesiąc. Wyższe średnie zaobserwowano jedynie w listopadzie, kwietniu i październiku.

Maj 2021 i 2022 okazał się jednak “czarnymi łabędziami” dla BTC. Wynikało to z wyjątkowych przypadków. W maju 2021 roku Chiny zakazały wydobywania bitcoinów, a Tesla porzuciła plany wprowadzenia kryptopłatności. Ostatni maj natomiast zaowocował upadkiem Terra Luna, a następnie wielu innych krypto projektów.

bitcoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.