Binance podaje wyniki za 2022 rok | Wiadomości | CrypS.

Binance podaje wyniki za 2022 rok

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance przejmuje FTX

Binance opublikowała nowy raport, w którym podsumowuje rok 2022 w liczbach. Okazuje się, że platforma przetworzyła w nim ponad 47 000 wniosków organów ścigania , ze średnim czasem odpowiedzi wynoszącym trzy dni.


Firma poinformowała też, że w ciągu ostatniego roku zwiększyła liczbę pracowników ds. zabezpieczeń o ponad 500%. Zespół ds. zgodności rozrósł się do ponad 750 osób. W sumie w ciągu roku, w kontraście do masowych zwolnień w branży, łączna liczba pracowników Binance przekroczyła 7500.

Według raportu giełda poprawiła swoje procedury KYC poprzez rozszerzenie listy dokumentów tożsamości i wprowadzenie nowych metod weryfikacji. W 2022 roku platforma obsługiwała 2 miliardy dolarów dziennego wolumenu handlowego w tempie około 1,4 miliona transakcji na sekundę i rozszerzyła swoją listę aktywów do 357 monet.

Liczba aktywnych użytkowników usługi Binance Earn wzrosła niemal dwukrotnie, z 3,7 mln do 6,14 mln, a w raportowanym okresie giełda przetworzyła ponad 255 mln transakcji P2P.

Firma odnotowała również 65% wzrost liczby aktywnych klientów instytucjonalnych. Obroty kontraktami terminowymi w tym segmencie wzrosły o 62%.

W czwartym kwartale wzrost liczby nowych klientów instytucjonalnych był napędzany przez:

  • Bliski Wschód i Afrykę Północną – 34,23%;
  • Kraje postsowieckie (WNP) – 24,79%;
  • Azję i Pacyfik – 17,69%;
  • Region Ameryki Łacińskiej – 16,08%.
  • Chiny – 15,09%;
  • Unię Europejską – 14,51%.

Upadek FTX, Proof-of-Reserves, SAFU

Firma przypomniała, że w następstwie upadku FTX w listopadzie zwiększyła swój fundusz SAFU do ~1 mld USD, a także uruchomiła Proof-of-Reserves. Na początku grudnia audytor Mazars opublikował raport z audytu Binance, który został skrytykowany przez ekspertów. Analitycy CryptoQuant potwierdzili prawdziwość danych przytoczonych przez firmę, jednak nie były one odpowiedzią na pytania o całkowity bilans spółki.

W raporcie Binance podkreślono również znaczenie przejrzystości dla wszystkich uczestników rynku. Giełda przytoczyła sześć kluczowych zasad scentralizowanych giełd kryptowalutowych wyartykułowanych przez CEO spółki Changpenga Zhao:

  • Bądź ostrożny z funduszami użytkowników.
  • Nigdy nie używaj natywnych tokenów jako zabezpieczenia.
  • Podziel się prawdziwym dowodem posiadania majątku.
  • Utrzymuj silne rezerwy.
  • Unikaj nadmiernej dźwigni finansowej.
  • Wzmacniaj i stosuj protokoły bezpieczeństwa.

Kolejnym krokiem mającym na celu zmniejszenie negatywnego wpływu upadku FTX na branżę było uruchomienie funduszu naprawczego. Platforma wpłaciła do niego 1 mld dolarów i zapowiedziała, że zamierza zwiększyć tę kwotę do 2 mld dolarów.

Do końca roku Binance posiadał licencje i rejestracje w 14 jurysdykcjach. Wśród tych krajów znalazła się Polska – 18 stycznia 2023 r. giełda ogłosiła, że otrzymała zgodę na działalność na naszym lokalnym podwórku.

Binance przejmuje FTX



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.