Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD

Zerelik Maciej
binance poradnik

Binance podejmuje poważne kroki, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym hackiem. Wiodąca giełda kryptowalut ogłosiła, że wartość jej funduszu Secure Asset Fund, inaczej znanego jako SAFU, przekroczyła 1 miliard dolarów.

SAFU wystartował w 2018 roku i został założony jako ochrona dla użytkowników giełdy. Firma początkowo przeznaczyła na jego rzecz 10% wszystkich opłat transakcyjnych, a ostatnio przeniosła aktywa do dwóch portfeli.

W celu poprawy przejrzystości, Binance udostępnił te adresy. Wygląda na to, że w dniu 29 stycznia znajdowało się na nich 1 mld USD. Fundusz posiada obecnie 7 952 BTC, 1 036 269 BNB oraz 300 milionów BUSD. Chociaż około 30% funduszu jest powiązana z dolarem, jego wartość zmienia się ze względu na zmienność Bitcoina i Binance Coina.

W oświadczeniu, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao powiedział:

W Binance zawsze mówiliśmy 'fundusze są bezpieczne’, a dziś rozmiar Binance Secure Asset Fund działa jako skuteczne zabezpieczenie, a także ochrona dla użytkowników przed tak nieprawdopodobnymi kwestiami.

Aktualizacja następuje po fali poważnych ataków i naruszeń bezpieczeństwa na giełdach aktywów cyfrowych. Hakerzy często celują w tego typu platformy, ponieważ liczą na uzyskanie dostępu do ich gorących portfeli.

Na początku tego miesiąca Crypto.com stracił około 34 milionów dolarów. Giełda musiała wstrzymać wypłaty. W zeszłym miesiącu BitMart i AscendEX straciły odpowiednio 196 i 77,7 milionów dolarów. Sam Binance w 2019 roku również doznał hacku, w wyniku którego stracił 40 mln USD.

binance poradnik
reklama
reklama