Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance poradnik

Binance podejmuje poważne kroki, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym hackiem. Wiodąca giełda kryptowalut ogłosiła, że wartość jej funduszu Secure Asset Fund, inaczej znanego jako SAFU, przekroczyła 1 miliard dolarów.

SAFU wystartował w 2018 roku i został założony jako ochrona dla użytkowników giełdy. Firma początkowo przeznaczyła na jego rzecz 10% wszystkich opłat transakcyjnych, a ostatnio przeniosła aktywa do dwóch portfeli.

W celu poprawy przejrzystości, Binance udostępnił te adresy. Wygląda na to, że w dniu 29 stycznia znajdowało się na nich 1 mld USD. Fundusz posiada obecnie 7 952 BTC, 1 036 269 BNB oraz 300 milionów BUSD. Chociaż około 30% funduszu jest powiązana z dolarem, jego wartość zmienia się ze względu na zmienność Bitcoina i Binance Coina.

W oświadczeniu, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao powiedział:

W Binance zawsze mówiliśmy ‘fundusze są bezpieczne’, a dziś rozmiar Binance Secure Asset Fund działa jako skuteczne zabezpieczenie, a także ochrona dla użytkowników przed tak nieprawdopodobnymi kwestiami.

Aktualizacja następuje po fali poważnych ataków i naruszeń bezpieczeństwa na giełdach aktywów cyfrowych. Hakerzy często celują w tego typu platformy, ponieważ liczą na uzyskanie dostępu do ich gorących portfeli.

Na początku tego miesiąca Crypto.com stracił około 34 milionów dolarów. Giełda musiała wstrzymać wypłaty. W zeszłym miesiącu BitMart i AscendEX straciły odpowiednio 196 i 77,7 milionów dolarów. Sam Binance w 2019 roku również doznał hacku, w wyniku którego stracił 40 mln USD.

binance poradnikreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.