Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD

Maciej Żerelik
binance poradnik

Binance podejmuje poważne kroki, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym hackiem. Wiodąca giełda kryptowalut ogłosiła, że wartość jej funduszu Secure Asset Fund, inaczej znanego jako SAFU, przekroczyła 1 miliard dolarów.

SAFU wystartował w 2018 roku i został założony jako ochrona dla użytkowników giełdy. Firma początkowo przeznaczyła na jego rzecz 10% wszystkich opłat transakcyjnych, a ostatnio przeniosła aktywa do dwóch portfeli.

W celu poprawy przejrzystości, Binance udostępnił te adresy. Wygląda na to, że w dniu 29 stycznia znajdowało się na nich 1 mld USD. Fundusz posiada obecnie 7 952 BTC, 1 036 269 BNB oraz 300 milionów BUSD. Chociaż około 30% funduszu jest powiązana z dolarem, jego wartość zmienia się ze względu na zmienność Bitcoina i Binance Coina.

W oświadczeniu, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao powiedział:

W Binance zawsze mówiliśmy 'fundusze są bezpieczne’, a dziś rozmiar Binance Secure Asset Fund działa jako skuteczne zabezpieczenie, a także ochrona dla użytkowników przed tak nieprawdopodobnymi kwestiami.

Aktualizacja następuje po fali poważnych ataków i naruszeń bezpieczeństwa na giełdach aktywów cyfrowych. Hakerzy często celują w tego typu platformy, ponieważ liczą na uzyskanie dostępu do ich gorących portfeli.

Na początku tego miesiąca Crypto.com stracił około 34 milionów dolarów. Giełda musiała wstrzymać wypłaty. W zeszłym miesiącu BitMart i AscendEX straciły odpowiednio 196 i 77,7 milionów dolarów. Sam Binance w 2019 roku również doznał hacku, w wyniku którego stracił 40 mln USD.

binance poradnikreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.