CryptoQuant potwierdza audyt Mazars dotyczący rezerw Binance | Wiadomości | CrypS.

CryptoQuant potwierdza audyt Mazars dotyczący rezerw Binance

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Dane dotyczące zabezpieczenia Binance, podane przez Mazars, są niemal dokładnie takie, jak oczekiwano. Potwierdzili to specjaliści z CryptoQuant.


Wcześniej firma audytorska opublikowała dane weryfikujące zobowiązania BTC giełdy wobec klientów i ich zabezpieczenie rezerwami. Jak podaje Mazars, depozyty użytkowników są w 97% zabezpieczone aktywami na platformie. Po uwzględnieniu bitcoinów pożyczonych użytkownikom liczba ta wzrasta do 101%.

Eksperci skrytykowali przeprowadzoną procedurę Proof-of-Reserve. Ich zdaniem nie przekonywała ona o bezpieczeństwie środków klientów na platformie, gdyż nie dawała wyobrażenia o skuteczności systemów kontroli wewnętrznej.

Analitycy CryptoQuant potwierdzili wysoki poziom bezpieczeństwa depozytów użytkowników na Binance.

Stwierdziliśmy, że zgłoszone zobowiązania Binance są bliskie naszym szacunkom (na poziomie 99%).

Clean Reserve

CryptoQuant wprowadził własną metrykę o nazwie Clean Reserve. Uwzględnia ona rezerwy bez własnego tokenu giełdy (w przypadku Binance jest to BNB).

Dane pokazały, że wiodąca platforma ma wartość wskaźnika na poziomie innych czołowych giełd – około 90%.

Wolumeny rezerw Binance nie wskazują na sytuację podobną do FTX w przeddzień jej upadku, podkreślili analitycy. Zauważyli też, że ich badania dotyczą strony technicznej:

Nasza analiza nie powinna być interpretowana jako korzystny pogląd na Binance jako firmę lub sieci BSC/BNB.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.