Anonimowy bitomat bitcoin bez prowizji: Shitcoins.club. Gdzie jest haczyk? | CrypS.

Anonimowy bitomat bitcoin bez prowizji: Shitcoins.club. Gdzie jest haczyk?

Autor: Partnerzy

Bitcoin [BTC]

Na świecie stoi już blisko 39000 bitomatów umożliwiających zakup i sprzedaż kryptowalut za gotówkę. Środowisko kryptowalut wypomina urządzeniom wysokie prowizje. Rzeczywiście, średnia prowizja wśród operatorów wynosi między 8% a 15%. Dane te zostały zebrane tylko od tych operatorów, którzy udostępniają prowizje online przez swoje API dla coinatmradar. Jeśli założymy, że operatorzy bitomatów z wyższymi prowizjami nie udostępniają swoich cen, to oznacza, że w praktyce, średnia prowizja na świecie wynosi prawdopodobnie ponad 15%.

Anonimowy bitomat bez prowizji jest wyjątkiem w branży

Jednak, w każdej branży są wyjątki. W przypadku bitomatów, uwagę inwestorów przykuł wyjątkowy fenomen bezprowizyjnego, anonimowego bitomatu, który operuje m.in na Polskim, Hiszpańskim i Włoskim rynku. Okazuje się, że jeden operator o intrygującej nazwie Shitcoins.club wyłamuje się w branży, “psując rynek” poprzez zaniżanie prowizji (na przykład, dziś oferując zakup za 0%). Średnia prowizja u tego operatora to 3% do 4%. Obecne kursy i lokalizacje można sprawdzić właśnie na stronie Bitomaty.

Jednak to nie jedyny sposób, w jaki namieszał Shitcoins.club. Prywatność, jaką oferuje, jest również możliwie najkorzystniejsza. Przepisy AML wymagają po prostu zeskanowania dokumentu tożsamości po przekroczeniu określonego prawnie limitu: obecnie 1000 EUR na dzień na użytkownika. Standardem w branży jest jednak, aby w celach marketingowych, dodatkowo zbierać numery telefonów użytkowników, spotykać się w kantorach face2face, wymagać zakładania kont, zbierać ciasteczka. Standardem jest też zwyczajnie zaniżanie limitów weryfikacji.

Gdzie jest haczyk #1: dlaczego bitomaty są anonimowe?

Haczyk polega na tym, że bitomaty są anonimowe jedynie w granicach obowiązującego prawa, czyli do 1000 EUR na dzień na użytkownika, lub 15 000 EUR dla wielu transakcji niepowiązanych. To wciąż lepsza opcja niż w przypadku innych firm bitomatowych, które zbierają dane zawsze: w postaci obowiązkowej rejestracji konta, zbierania ciasteczek, niższych limitów weryfikacji, zbierania numerów telefonów poniżej limitu, i wiele więcej. Większość firm zbiera te dane ponieważ są one dla nich zwyczajnie użyteczne pod kątem marketingowym.

Gdzie jest haczyk #2: dlaczego transakcje są darmowe?

Odpowiedź jest prosta: operator obniża prowizje celem przyciągnięcia nowych klientów, którzy zostają na dłużej, nawet jeśli później prowizja wyniesie od 3% do 4%. W końcu, średnia prowizja operatora jest i tak niższa niż ogólna średnia w innych miejscach. 

Poza tym, niskie prowizje typu 0% lub +3% ekstra wartości względem giełd mają miejsce albo na zakup albo na sprzedaż i jest to zazwyczaj związane z faktem, iż bardziej opłaca się użyć promocji aby przyciągnąć nowego klienta, który umieści gotówkę w urządzeniu, niż organizować tę gotówkę, przekazywać je opancerzonej firmie przewozowej, płacić za wynajęcie samochodu, opłacenia paliwa, zorganizowanie odpowiednich regulacji. 

Zwłaszcza, że czasem taka podróż do oddalonego na drugim końcu kraju bitomatu to 10 godzin jazdy w jedną stronę. Nie wspominajmy już o zaawansowanej logistyce w przypadku 200 bitomatów na terenie całej Europy! Zdecydowanie lepiej jest zorganizować promocję na prowizję, która doprowadzi do uzupełnienia bitomatu w sposób naturalny.

200 takich anonimowych bitomatów bez prowizji

Istnieje około 200 anonimowych, bezprowizyjnych bankomatów Bitcoin w Europie. CNBC, największa telewizyjna sieć skupiona na tematach ekonomii, niedawno opublikowała ekscytującą historię o bankomacie Bitcoin, który uratował Ukrainkę we Wrocławiu, gdy zawiodły ją rodzime banki. Co ciekawe, ten sam bankomat Bitcoin pojawił się kilka dni temu na targach InvestCuffs 2023 w Krakowie oraz na wydarzeniu Barcelona Convention 2023. Umieściła go tam właśnie polska firma, będąca jednocześnie globalną siecią działającą w prawie 200 lokalizacjach w Europie i Ameryce Południowej.

Kolejnym rozwiązaniem, jakie oferuje bitomat (oprócz niskich prowizji i prywatności) jest decentralizacja. Giełdy i banki są scentralizowanymi instytucjami, które regularnie ogłaszają upadłości (np. FTX, Credit Suisse, Silicon Valley Bank). Nie dość, że giełdy kryptowalut są scentralizowane, to jeszcze wymagają łączenia swoich kont z bankiem. To właściwie przeczy idei kryptowalut jako alternatywy do globalnego systemu finansowego.

Bitomat stanowi rozwiązanie tego problemu, jako że środki w tym przypadku nie przechodzą przez żadnego rodzaju giełdy ani inne instytucje scentralizowane.

Czy anonimowy bitomat jest bezpieczny?

Operacje realizowane przy użyciu bitomatu charakteryzują się bezpieczeństwem. Kluczowym jest, aby osoba korzystająca z urządzenia przestrzegała wszystkich wskazówek prezentowanych na monitorze. W Polsce dla kwot przewyższających 1000 EUR na dzień, wymagane jest potwierdzenie tożsamości.

Zapewnia to ochronę dla użytkownika i daje pewność, że wykorzystywana kryptowaluta ma legalne pochodzenie. Operator bitomatu, którego obowiązkiem jest sprawdzenie tożsamości, ma także obowiązek zgłoszenia jakiejkolwiek transakcji o podejrzanym charakterze.

Jak obsługiwać bezprowizyjny, anonimowy bitomat?

Obsługa bankomatu do kryptowalut jest nieskomplikowana i nie zależy od posiadania konta na giełdzie czy w instytucji bankowej. Wszystko, co jest wymagane, to dysponować portfelem na kryptowaluty, określoną sumą do zainwestowania oraz dowodem osobistym.

Jak anonimowo kupić kryptowaluty w bitomacie

Jeśli chcesz nabyć jakąkolwiek kryptowalutę za pośrednictwem bitomatu, zapoznaj się z następującymi wskazówkami:

 1. Zlokalizuj najbliższe urządzenie. Możesz skorzystać ze strony internetowej operatora bitomatów, gdzie w sekcji “Bitomaty” znajdziesz adresy wszystkich dostępnych urządzeń.
 2. Wybierz opcję “kup” na interfejsie bitomatu.
 3. Wprowadź banknoty do maszyny.
 4. Zdecyduj, którą kryptowalutę chcesz nabyć.
 5. Przeskanuj kod QR swojego portfela kryptowalutowego.
 6. Ustal opłatę dla górnika kryptowalut (nie wszystkie bitomaty tego wymagają).
 7. Zatwierdź transakcję.

Jak anonimowo sprzedać kryptowaluty w bezprowizyjnym bitomacie

Jeśli już posiadasz kryptowaluty w swoim cyfrowym portfelu i zdecydujesz się je zamienić na gotówkę, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 1. Znajdź najbliższy bitomat. Możesz skorzystać ze strony internetowej operatora bitomatów, gdzie w sekcji “Bitomaty” znajdziesz adresy wszystkich dostępnych urządzeń.
 2. Wybierz opcję “Sprzedaj“.
 3. Przeskanuj kod QR portfela operatora, który pojawi się na ekranie.
 4. Prześlij kryptowalutę na wskazany adres.
 5. Określ opłatę dla górnika kryptowalut.
 6. Oczekuj na zatwierdzenie transakcji.
 7. Odbierz gotówkę.

Jak widać, zarówno proces zakupu, jak i sprzedaży kryptowalut za pomocą bitomatu jest prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że musisz mieć portfel kryptowalutowy, a do realizacji transakcji konieczna jest weryfikacja tożsamości.

Credit Suisse jako przykład, że banki to giganci o niestabilnym fundamencie

Często słyszy się, że nic nie jest bardziej stabilne niż bank szwajcarski. Jednak ostatnie wydarzenia dowodzą, że nadchodzi zmiana w percepcji nie tylko szwajcarskiego sektora bankowego, ale także globalnego. Nawet takie, na pozór solidne instytucje jak Credit Suisse, mogą okazać się niepewne. Gdzie zatem szukać alternatywy? Może to dobry czas, aby zwrócić uwagę na anonimowe bitomaty bez prowizji. 

Kiedy banki zawodzą – przydaje się prywatny bitomat

Bitomaty, cenione za łatwość dostępu i prostotę obsługi, mogą okazać się nie tylko przydatne, ale również stają się prawdziwym wybawieniem. Dowód na to dostarczył eksperyment przeprowadzony przez CNBC, światowego potentata w obszarze informacji na tematy związane z ekonomią.

Co miało miejsce?

W wyniku wybuchu konfliktu na Ukrainie, Alena Vorobiova została zmuszona do opuszczenia swojej ojczyzny. Podobnie jak wielu jej rodaków, znalazła schronienie w Polsce. Jednakże, w wyniku kryzysu ekonomicznego spowodowanego wojną, ukraińskie banki zdecydowały o zablokowaniu funduszy wielu obywateli. To spowodowało, że Alena stanęła w obliczu trudności finansowych.

Kto wyszedł jej na ratunek?

Inicjatywa pomocy wyłoniła się w Miami. MacKenzie Sigalos, dziennikarka CNBC specjalizująca się w kryptowalutach, postanowiła na rzecz CNBC zbadać jak bitomat – nowoczesne urządzenie do transakcji kryptowalutowych – może okazać się pomocne w sytuacji kryzysowej. W eksperymencie uczestniczył także Gleb Naumenko, ukraiński deweloper związany z kryptowalutami.

Jak przebiegła transakcja?

Korzystając z oprogramowania Lightning Network i portfela Muun, Alena stworzyła kod QR, który został zeskanowany przez CNBC za pomocą funkcji skanowania w Blue Wallet, co umożliwiło przesłanie 50 000 satoshi do portfela kryptowalutowego Aleny Vorobiovej. Aby spełnić minimalne wymagania dotyczące kwoty transakcji w bitomacie, Naumenko przekazał dodatkowe 50 000 satoshi.

Po przeprowadzeniu tych operacji, Alena udała się do punktu Bitomat we Wrocławiu gdzie obecnie mieszka. Przeskanowała tam kod QR i zamieniła otrzymane wcześniej satoshi na gotówkę w polskiej walucie. Cały proces zajął jedynie kilka minut, co potwierdziło, że bitomaty do transakcji kryptowalutowych mogą być skutecznym rozwiązaniem w sytuacjach kryzysowych, kiedy pomoc tradycyjnych, scentralizowanych instytucji jest nieosiągalna.

Kto wie, może w obliczu niedawnych wydarzeń związanych z Credit Suisse, bitomat okaże się jeszcze bardziej istotnym narzędziem?

Plusy i minusy korzystania z bezprowizyjnych bitomatów

Bitomaty do transakcji kryptowalutowych charakteryzują się niewątpliwie wysokim poziomem dostępności. Zlokalizowane w większości dużych miast. Można je znaleźć w popularnych centrach handlowych lub miejscach otwartych dla klientów całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to zdecydowany atut dla tych, którzy z powodu późnych godzin pracy nie mają możliwości skorzystać z bitomatu w czasie funkcjonowania centrów handlowych.

Jednym z potencjalnych minusów bitomatów może być wysoka opłata za transakcje. Niemniej jednak, prowizja, która zależy od dostawcy, nie jest stała. Właśnie dlatego cieszy fakt, że jeden z dystrybutorów bitomatów we Włoszech – Shitcoins.Club, systematycznie obniża swoje opłaty, czasem nawet do 0%, a niekiedy oferuje nawet do +2% wartości w porównaniu z giełdami, stając się dla nich znacznie atrakcyjniejszym sposobem inwestowania.

Gdzie można znaleźć taki anonimowy bitomat?

Można skorzystać ze strony Coinatmradar, gdzie znajduje się informacja o lokalizacji wszystkich bitomatów, lub odwiedzić stronę wcześniej wspomnianej firmy specjalizującej się w obsłudze anonimowych bitomatów bez prowizji – Shitcoins.club. Tam można znaleźć informacje o lokalizacjach, obsługiwanych kryptowalutach i najważniejsze – o dostępnych w bitomacie środkach, które można wypłacić. 

Shitcoins.club jest najbardziej anonimowym operatorem, jako że zbiera tylko dane wymagane w ustawie. Oprócz tego, istnieje wiele stron internetowych zbierające listy przeróżnych bitomatów, np. najpopularniejsza strona w stolicy Bitomaty Warszawa porównująca urządzenia, publikująca newsy o tematyce bitomatów do bitcoin w Warszawie.

Przykłady anonimowych bitomatów bez prowizji

Oto lista bitomatów wraz z adresem i dodatkowymi informacjami. Każde miasto posiada dobrany najpopularniejszy bitomat, wg. wyników w Internecie:

 1. Bitomat – Białystok
  • Adres: Białówny 10, 15-440 Białystok
  • Dodatkowe informacje: Bitomat dostępny 24/7
 2. Bitomat – Bielsko-Biała
  • Adres: 11 Listopada 53, 43-300 Bielsko-Biała
  • Dodatkowe informacje: Dostępny nawet w niedziele handlowe, 24/7
 3. Bitomat – Bydgoszcz
  • Adres: Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się przy schodach w pobliżu sklepu C&A
 4. Bitomat – Częstochowa
  • Adres: Mirowska 16, 42-202 Częstochowa
  • Dodatkowe informacje: Kryptomat czynny 24/7
 5. Bitomat – Elbląg
  • Adres: ul. Browarna 102, 82-300 Elbląg
  • Dodatkowe informacje: Shitcoins.club czynny 24/7
 6. Bitomat – Gdańsk
  • Adres: Manhattan, Aleja Grunwaldzka 82, 80-244 Gdańsk
  • Dodatkowe informacje: Bankomat do Bitcoin znajduje się przy wejściu w sąsiedztwie Starbucks na poziomie 0
 7. Bitomat – Gdynia
  • Adres: Śląska 31, 81-319 Gdynia
  • Dodatkowe informacje: Bitomat kryptowalut w tunelu dworca Gdynia Główna, pierwszy pawilon obok wyjścia na ulicę Morską
 8. Bitomat – Gliwice
  • Adres: Piwna 7/1, 44-100 Gliwice
  • Dodatkowe informacje: W razie problemów z urządzeniem, dzwoń pod numer 728 008 004
 9. Bitomat – Warszawa
 • Adres: al. Niepodległości 208b/Pawilon 44, 00-609 Warszawa
 • Dodatkowe informacje: Wejście do północnego pawilonu Podziemnej Warszawskiej Giełdy Elektronicznej znajduje się przy “ADENT – Stomatolog Warszawa” na Alei Niepodległości.
 1. Bitomat – Gniezno
  • Adres: plac Józefa Piłsudskiego 5, 62-200 Gniezno
  • Dodatkowe informacje: Shitcoins.club czynny 24/7
 2. Bitomat – Gorzów Wielkopolski
  • Adres: Nova Park, Przemysłowa 2, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się na poziomie 0 w Nova Park, między Biurem podróży TUI, a sklepem Ziaja
 3. Bitomat – Jastrzębie-Zdrój
  • Adres: Circle K Stacja Paliw Al. Józefa Piłsudskiego 2, 44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • Dodatkowe informacje: Czynne całą dobę
 4. Bitomat – Katowice
  • Adres: Fryderyka Chopina 5, 40-094 Katowice
  • Dodatkowe informacje: Bitomat dostępny 24/7, również w niedziele niehandlowe
 5. Bitomat – Kielce
  • Adres: Piotrkowska 10, 25-510 Kielce
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się obok biura tłumaczeń i agencji ubezpieczeniowej Vector, blisko placu Konstytucji 3 Maja
 6. Bitomat – Koszalin
  • Adres: Modrzejewska 18, 75-731 Koszalin
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się w pobliżu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego
 7. Bitomat – Kraków (M1)
  • Adres: M1, Aleja Pokoju 67, 31-580 Kraków
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się na poziomie 0 galerii M1 Kraków, w pobliżu MediaMarkt
 8. Bitomat – Kraków (Długa)
  • Adres: Długa 47, 31-147 Kraków
  • Dodatkowe informacje: Bitomat dostępny 24/7, również w niedziele niehandlowe
 9. Bitomat – Leszno
  • Adres: Słowiańska 38, 64-100 Leszno
  • Dodatkowe informacje: Shitcoins.club czynny 24/7
 10. Bitomat – Lublin
  • Adres: Gala, Fabryczna 2, 20-301 Lublin
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się przy wejściu do Galerii Gala, godziny otwarcia galerii są ograniczone
 11. Bitomat – Łódź (M1)
  • Adres: M1, Brzezińska 27/29, 92-103 Łódź
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się na poziomie 0 galerii M1, w głębi pasażu
 12. Bitomat – Łódź (Galeria Łódzka)
  • Adres: Galeria Łódzka, Piłsudskiego 15/23, 90-307 Łódź
  • Dodatkowe informacje: Bitomat znajduje się na poziomie -1 galerii Łódzka, w pobliżu sklepu GO Sport i księgarni Świat Książki
 13. Bitomat – Łódź (Circle K Zgierska)
  • Adres: Circle K Stacja Paliw, ul Zgierska 104, 91-303 Łódź
  • Dodatkowe informacje: Czynne całą dobę
 14. Bitomat – Łódź (Circle K Kardynała Wyszyńskiego)
  • Adres: Circle K Stacja Paliw, aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego 27, 94-048 Łódź
  • Dodatkowe informacje: Czynne całą dobę

Bezprowizyjne bitomaty – solidna opcja inwestycyjna w niepewnych czasach

Istnieje wiele ścieżek inwestowania, zakupu i sprzedaży kryptowalut. Zanim zdecydujesz się na inwestycje na giełdzie, powinieneś rozważyć wszystkie dostępne opcje. Sprawdź, czy bitomat to właściwe narzędzie do wejścia w świat kryptowalut – odwiedź stronę Shitcoins.club, znajdź bitomat w pobliżu i przetestuj go. Może okaże się, że prostota, bezpieczeństwo i dostępność transakcji kryptowalutowych poprzez bitomat będą dla Ciebie skutecznym narzędziem prowadzącym do znaczących inwestycji i dużych triumfów.

Podsumowując temat anonimowych i bezprowizyjnych bitomatów

Często pojawia się niepewność wobec kryptowalut, głównie ze względu na nieznajomość ich mechanizmów i ryzyka związanego z inwestowaniem. Jednakże, warto podkreślić, że bitomaty, oferujące anonimowość i brak prowizji, mogą stanowić bezpieczny i opłacalny sposób inwestowania w kryptowaluty. Kluczowym jest, aby inwestorzy byli świadomi podejmowanego ryzyka i dokonywali przemyślanych decyzji. Korzystanie z bezpiecznych portfeli kryptowalutowych i dbanie o bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych to podstawa. Podkreślmy też raz jeszcze, że inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z podwyższonym ryzykiem.

Zrozumienie podstawowych zasad funkcjonowania kryptowalut oraz podjęcie odpowiednich środków ostrożności, może znacznie zredukować ryzyko i zwiększyć potencjalne korzyści z inwestowania w kryptowaluty poprzez anonimowe bitomaty bez prowizji.

Źródła:

 1. CoinATMRadar – podstrona /countries – platforma zawierająca informacje na temat bankomatów bitcoinowych na całym świecie. Na tej stronie znajdziesz listę krajów, w których dostępne są takie bankomaty, oraz ich lokalizacje.
 2. CoinATMRadar – Wykresy opłat za sprzedaż kryptowalut. Podstrona charts/buy-fees/ oraz charts/sell-fees/ pokazują średnie prowizje na świecie.
 3. Shitcoins.club to platforma, która umożliwia anonimowe, bezprowizyjne transakcje. Możesz znaleźć informacje o godzinach otwarcia, lokalizacjach bankomatów i inne przydatne informacje.
 4. Bitomaty-Warszawa.pl to strona dostarczająca informacje na temat bankomatów bitcoinowych w Warszawie. Znajdziesz tu lokalizacje bankomatów, godziny ich pracy oraz inne informacje przydatne dla osób korzystających z kryptowalut w stolicy.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.