Amerykanie stracili 1 mld USD na kryptowalutowych scamach w 2021 | Wiadomości | CrypS.

Amerykanie stracili 1 mld USD na kryptowalutowych scamach w 2021

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
amerykanie stracili 1 mld dolarów na kryptowalutowych scamach w 2021

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) twierdzi, że w 2021 roku ponad 46 tysięcy Amerykanów zgłosiło utratę kryptowaluty w wyniku oszustw. Łączne straty to ok. 1 mld USD.


Oszustwa kryptograficzne stają się coraz częstsze, tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC). Według FTC, od początku ubiegłego roku zgłoszono oszustwa na łączną kwotę ok. 680 mln USD, a w pierwszym kwartale 2022 roku – 329 mln USD.

Oszustwa dotknęły około 46 000 osób. A najczęściej kradzionymi kryptowalutami były bitcoiny (BTC) 70%, Tether (USDT) 10% i Ether (ETH) 9%.

Korzystanie z mediów społecznościowych to ryzyko?

Zdaniem FTC, korzystanie z mediów społecznościowych w czasie trzymania krypto jest ryzykowne. Według raportu, blisko połowa wszystkich konsumentów stwierdziła, że ​​zostali doprowadzeni do oszustów za pośrednictwem reklam, postów albo wiadomości na platformach społecznościowych:

Większość ludzi wciąż nie jest zaznajomiona z działaniem kryptowalut. Rozważania te nie dotyczą wyłącznie transakcji kryptograficznych.

Oszustwa związane z inwestowaniem w kryptowaluty, znajdują się na szczycie wykresów pod względem liczby strat zgłaszanych przez amerykańskich konsumentów:

Te oszustwa często fałszywie obiecują potencjalnym inwestorom, że mogą zarobić ogromne zyski, inwestując w swoje systemy kryptowalut, ale ludzie zgłaszają utratę wszystkich pieniędzy, które „zainwestowali”.

Tracą także Australijczycy

Oszustwa kryptowalutowe są również bardzo powszechne w Australii. Regulator w tym kraju pozwał Metę za dopuszczenie reklam oszustw kryptowalutowych. Łączna kwota, którą Australijczycy stracili na oszustwach od 1 stycznia 2021 do 1 maja 2022 roku to ponad 205 mln dolarów australijskich, czyli o 166% więcej niż w roku poprzednim. Mimo i tak ogromnej liczby, raport podaje, że tylko ok. 13 procent ofiar oszustw zgłasza swoje straty, a to znaczy, że rzeczywista liczba oszustw może być znacznie wyższa.

Wiceprzewodnicząca Australijskiej Komisji ds. konkurencji i konsumentów (ACCC), Delia Rickard przestrzega Australijczyków przed zagrożeniem:

Widzimy coraz więcej pieniędzy straconych w wyniku oszustw inwestycyjnych, dlatego apelujemy do wszystkich Australijczyków, aby nie ufali możliwościom inwestycyjnym, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe.

Więcej informacji na temat oszustw kryptowalutowych i sposobu ich zgłaszania znajdziesz w naszym artykule: Jak rozpoznać SCAM?

amerykanie stracili 1 mld dolarów na kryptowalutowych scamach w 2021



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.