Shiba Inu ogłasza powstanie DAO! Posiadacze tokena LEASH otrzymają specjalną rolę | Wiadomości | CrypS.

Shiba Inu ogłasza powstanie DAO! Posiadacze tokena LEASH otrzymają specjalną rolę

SHIB

Ekosystem Shiba Inu w dalszym ciągu ewoluuje, a pojawiające się w nim specjalne segmenty sprawiają, że jego charakter staje się coraz bardziej poważny. Mówimy w końcu o drugim największym memecoinie na rynku kryptowalut. Jak widać, zespół tego projektu faktycznie stawia na zbudowanie wokół niego naprawdę mocnych fundamentów. 


  • Dyrektor ds. marketingu Shiba Inu, znana pod pseudonimem Lucie, zapowiedziała powstanie zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (DAO), która ma zarządzać zmianami wewnątrz ich społeczności,
  • Natomiast główny programista – Shytoshi Kusama – wskazał, jaką rolę będą pełnić osoby posiadające odpowiednią ilość tokenów LEASH.

Shiba Inu z własnym DAO. Co warto wiedzieć?

Jak wiadomo, kryptowaluty kwalifikujące się do grona memecoinów nie cieszą się mianem zbyt poważanych jako dojrzałe projekty, w które warto władować spory kapitał z nadzieją na zwrot.

Brak solidnych fundamentów, z których wynika jakakolwiek praktyczna funkcjonalność oraz brak celów do osiągnięcia przez ich twórców (poza oczywiście szybkim dorobieniem się) to typowa charakterystyka tego typu cyfrowych aktywów.

Jednakże mamy pewne wyjątki na tym poletku i takim oto przykładem jest Shiba Inu. Drugi największy memecoin pod względem kapitalizacji rynkowej (8,8 miliarda dolarów) działa od 4 lat i zdobył nawet uznanie Vitalika Buterina (który na co dzień memecoinami gardzi).

W zeszłym roku odpalono dedykowaną mu sieć warstwy 2 blockchaina Ethereum o nazwie “Shibarium”. Co więcej, tokenem SHIB można już płacić w naprawdę wielu miejscach na świecie, jak chociażby w pewnej sieci restauracji.

W minioną sobotę natomiast kluczowa osoba z zespołu tego projektu, która pełni rolę dyrektora ds. marketingu – Lucie – ogłosiła, że niebawem wystartuje specjalna zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO), w ramach której członkowie społeczności będą mogli zarządzać przyszłymi decyzjami dot. kierunku rozwoju tego ekosystemu.

Zapowiadane DAO będzie się dzielić na dwa segmenty – Charity Council oraz Culture & Heritage Council.

Charity Council będzie ma się skupiać na projektach humanitarnych, natomiast Culture & Heritage Council ma za zadanie podtrzymywanie etosu Shiba Inu. Nie ujawniono jeszcze daty uruchomienia DAO.

Posiadasz token LEASH? Jest robota dla Ciebie w nowym DAO

Swoje 3 grosze do tematu dorzucił anonimowy lider zespołu deweloperskiego projektu, czyli Shytoshi Kusama.

Programista przekazał szczegóły dotyczące roli posiadaczy tokenów LEASH, jaką ten ma pełnić w zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO).

Ci bowiem mają być odpowiedzialni za utrzymanie porządku oraz ochronę systemu, a także będą mogli głosować w różnych sporach.

 

SHIB

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.