Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.11.2023]

Kursy kryptowalut 10.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Poloniex zhackowane na ponad 120 milionów dolarów

Jedna z najdłużej funkcjonujących na rynku giełd kryptowalut padła ofiarą exploita, w wyniku którego hackerowi udało się wyprowadzić aż ponad 120 milionów dolarów w różnych cyfrowych aktywach. Na dany moment platforma zawiesiła wszystkie wpłaty i wypłaty oraz przeszła w stan konserwacji. Justin Sun, który od 2019 roku jest właścicielem platformy, wystosował apel bezpośrednio do sprawcy całego zajścia.

Czytaj więcej: Należąca do Justina Suna giełda Poloniex okradziona na ponad 120 milionów dolarów

Shortowanie etheru może zakończyć się tragedią dla inwestorów

Zarejestrowanie ETF-a na cenę spot etheru przez BlackRock na Nasdaq oraz funduszu Trust w Deleware momentalnie doprowadziło do silnego wzrostu kursu tej kryptowaluty. Analityk Matrixport – Markus Thielen – wskazuje, że fala kapitału, który niebawem napłynie do tego ekosystemu, doprowadzi do tego, że inwestorzy shortujący ETH mogą znaleźć się w niezłych tarapatach.

Czytaj więcej: Obstawiasz na spadki ETH? Żebyś tylko potem nie płakał. Ostrzega Markus Thielen

Unia Europejska zabije smart kontrakty, jakie znamy

Parlament Europejski przegłosował nową ustawę, która wpływa negatywnie na perspektywę dalszego funkcjonowania smart kontraktów w różnych ekosystemach. Chociaż rządzący twierdzą, że absolutnie tak nie jest, to branżowi eksperci sądzą co innego. Czy to brak odpowiedniej wiedzy i zrozumienia tej technologii ze strony urzędników stanowi problem?

Czytaj więcej: Jeśli to europejskie prawo wejdzie w życie, smart kontrakty zostaną uznane za nielegalne

CME numerem 1 pod kątem handlu futures na bitcoina

Trwa silny napływ kapitału na rynki kontraktów terminowych odnoście ceny bitcoina. W tym tygodniu dokonała się zmiana na pierwszym miejscu wśród podmiotów oferujących tego typu instrumenty finansowe i można tu mówić o nowym królu. Detronizacja Binance przez CME jest jednak sygnałem potwierdzającym, że na ten rynek wchodzi coraz więcej inwestorów instytucjonalnych.

Czytaj więcej: Binance nie jest już liderem opcji futures na bitcoina, ale to dobry znak dla rynku

ChatGPT narzędziem w cyfrowej wojnie światowych mocarstw

W tym tygodniu doszło do ataku DDoS na flagowy produkt od firmy OpenAI, czyli ChatGPT. Ostatnie dokonania rosyjskich hakerów są zapowiedzią nowej formy działań wymierzonych przeciwko danym stronom politycznym w toczonych wojnach.

Czytaj więcej: Rosyjscy hakerzy zaatakowali ChatGPT. Ma to związek z wojną w Izraelu

MicroStrategy ma ponad 1 mld USD zysku na papierze dzięki BTC

Amerykańska korporacja produkująca oprogramowanie do analizy biznesowej jest największym na świecie korporacyjnym inwestorem bitcoina. MicroStrategy posiada obecnie zasoby tego aktywa o wartości ponad 4,6 miliarda dolarów. Dzięki ostatnim wzrostom na wykresie cenowym króla kryptowalut, firma może pochwalić się, że na każdej sztuce tego aktywa zyskuje aż 25%. Obecnie jej całkowity papierowy zysk wynosi już 1,2 miliarda dolarów i wszystko wskazuje na to, że ten poziom będzie rósł.

Źródło: CryptoSlate

Opłaty w sieci Bitcoina do góry o 150%, a w kolejce czeka 200 tys. transakcji

Kolejna fala hype’u na tokeny wybijane w sieci Bitcoina dzięki standardowi BRC-20 i protokołowi Ordinals doprowadziły do tego, że znów zaczyna brakować miejsca w przestrzeni blokowej na realizację transferów. W ciągu ostatnich 3 dni znacznie skoczył poziom cen za opłaty transakcyjne i doszło do zatoru, w wyniku którego ponad 200 tys. transakcji czeka za zatwierdzenie.

Źródło: Bitcoin.com

Kursy kryptowalut 10.11.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.