Obstawiasz na spadki ETH? Żebyś tylko potem nie płakał. Ostrzega Markus Thielen | Wiadomości | CrypS.

Obstawiasz na spadki ETH? Żebyś tylko potem nie płakał. Ostrzega Markus Thielen

Ethereum

Według znanego eksperta oraz kierownika działu badań i strategii kryptowalut w firmie inwestycyjnej Matrixport wszyscy, którzy wątpią w Ethereum, mogą być w błędzie.


Kurs drugiej co do wielkości wirtualnej waluty wzniósł się wczoraj (tj. 9 listopada br.) powyżej linii 2 tys. dol. W tym samym dniu BlackRock zarejestrował Ethereum Trust w Delaware i spot Ethereum ETF na Nasdaq.

Ethereum z potencjałem do wzrostów

Wartość Ethera zwiększyła się o ponad 15% w ciągu ostatnich 7 dni. Znaczny ruch na wykresie tej kryptowaluty miał miejsce wczoraj, kiedy po raz pierwszy od ostatnich 6 miesięcy jej cena wzniosła się powyżej kluczowego poziomu w wysokości 2 tys. dol. za monetę.

W eterze doszło do ogromnego short squeeze’a. Stopa finansowania jest najwyższa w historii i sygnalizuje całkowitą panikę w przypadku krótkich pozycji

-wyjaśnił Markus Thielen w swoim najnowszym raporcie.

“Short squeeze” to sytuacja na rynku finansowym, w której inwestorzy, którzy dokonali krótkiej sprzedaży danego aktywa, są zmuszeni do zakupu tego aktywa, aby pokryć swoje pozycje, gdy jego cena gwałtownie rośnie. Proces ten może prowadzić do dalszego wzrostu cen, ponieważ traderzy są zmuszeni do zakupu aktywa w celu uniknięcia dalszych strat.

Obok wspomniany ekspert stwierdził, iż jest to wręcz “nuklearna zima” dla wszystkich tych, którzy wątpili w Ethereum. Jednocześnie zaznaczył on, że wpływy do kryptowalutowych funduszy hedgingowych będą wysoko na liście priorytetów alokatorów.

Należy wtrącić, iż w zakresie dobowym ether odnotował wyższy pod względem procentowym wzrost wartości niż bitcoin (BTC). Znana firma handlowa QCP Capital również przypisała te lepsze wyniki w stosunku do czołowej kryptowaluty najnowszemu zgłoszeniu dokonanemu przez BlackRock. Co więcej, przedsiębiorstwo to spodziewa się podobnych ruchów cenowych na ETH do tych, których doświadczał BTC, gdy amerykańskie międzynarodowe przedsiębiorstwo inwestycyjne zaczęło ubiegać o się ETF na BTC dla rynku spot.

Ekosystem ETH wykazuje oznaki odrodzenia

Wydaje się, że optymizm wśród inwestorów kryptowalut mocno rośnie. Świadczy o tym m.in. wzrost wolumenu obrotu etherem oraz wzrost stopy finansowania wieczystych kontraktów terminowych zarówno dla ETH, jak i BTC.

Całkowity wolumen obrotu wirtualnymi walutami odnotowany w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł ponad 91,35 miliarda dol. W chwili pisania tego tekstu obrót na etherze odnotowany w zakresie dobowym to ponad 22,7 miliarda dol. Z kolei w przypadku bitcoina było to 28,6 miliarda dol. w tym samym czasie.

Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.