Przegapiłeś dip na bitcoina? Topowy analityk wskazuje, że kryptowaluta spadnie jeszcze poniżej 20 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Przegapiłeś dip na bitcoina? Topowy analityk wskazuje, że kryptowaluta spadnie jeszcze poniżej 20 000 USD

Bear market
W tym artykule:

Jeżeli myślisz, że szansa na kupno taniego BTC przeleciała Ci koło nosa, znany ekspert analizujący ten rynek może Cię pocieszyć. W jego opinii kryptowaluta ta jest w stanie jeszcze potanieć o 50% od swojego szczytu z 2023 r.


Swój tegoroczny najwyższy poziom cenowy największa z wirtualnych walut odnotowała powyżej linii 31 tys. dol. za monetę. Doszło do tego w lipcu. Aby spełnić prognozę wydaną przez Benjamin Cowena, kurs BTC musiałby spaść w okolice 15,5 tys. dol.

Bitcoin może doznać korekty przed Halvingiem

Z danych historycznych wynika, że największa z kryptowalut taniała w okresach poprzedzających cykliczne wydarzenie, które zmniejsza jej nagrodę za nowo wydobyte bloki. W najnowszym wywiadzie ze Scottem Melkerem, Benjamin Cowen omówił możliwość pojawienia się tego zjawiska po raz kolejny.

Na tym tle należy przypomnieć, iż Halving BTC może odbyć się już w kwietniu 2024 r., zgodnie z danymi dot. tempa wydobycia bitcoina. Patrząc na to, co nastąpiło w poprzednich cyklach, niektórzy eksperci mają nadzieję na to, iż historia zatoczy koło.

Benjamin Cowen przypomniał swojemu rozmówcy, że w roku, kiedy wybuchła pandemia COVID-19 kurs BTC zanurkował o połowę. Podobnie działo się przed rozpoczęciem hossy z poprzednich cykli. Według tego analityka nie ma pewności, iż bitcoin jeszcze nie stanieje. Nie wyklucza on również, że kryptowaluta ta właśnie znajduje się w części 50% spadku.

Wpływ malejącej płynności na rynku altcoinów na BTC

Jednym z głównych powodów, dla których Benjamin Cowen spodziewa się tego, iż czołowa z kryptowalut dozna osunięcia cenowego, jest malejąca płynność w przypadku większości ryzykownych aktywów. W szczególności zwrócił on uwagę na altcoiny.

Wspomniany ekspert zauważa, że w rzeczywistości nie ma nowego kapitału napływającego do bitcoina. Mogą to być środki przerzucane właśnie z alternatywnych kryptowalut.

Jeśli na rynku pojawiło się dużo nowych pieniędzy, dlaczego całkowita kapitalizacja rynkowa jest taka sama, jak w lutym i taka sama, jak w sierpniu 2022 roku?

– dopytuje Benjamin Cowen, jednocześnie podtrzymując swoją tezę o fazie dystrybucji pieniędzy. W jego opinii potwierdza ją również sytuacja na wykresie pary ETH/BTC.

Kiedy powróci hossa?

Zdaniem niektórych ekspertów bitcoin może zyskiwać na tle załamania gospodarczego. Z takiego założenia wyszedł m.in. amerykański dziennikarz Max Keiser. Ekspert ten zwrócił uwagę na to, iż świat jest obecnie świadkiem powszechnych niepokojów społecznych w wielu dużych miastach, napędzanych przez zawirowania geopolityczne w kilku krajach.

Warto odwołać się również do prognoz byłego dyrektora generalnego giełdy BitMEX – Arthura Hayesa. Ten uważa bowiem, że wzrosty rozpoczną się już w 2024 r. Zakłada on, iż inwestorzy zostaną przyciągnięci do tego rynku, ponieważ deponowanie oszczędności w bankach nie będzie opłacalne w obliczu ujemnych stóp procentowych.

Niedawno założyciel BitMEX straszył również nadchodzącym kryzysem finansowym o wiele gorszym, niż ten z 2008 r. Wspomniał on przy tym, że dodruk pieniędzy stworzy sprzyjające środowisko dla wzrostów na bitcoinie.

W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut wciąż znajduje się na ponad 58% minusie od szczytu cenowego odnotowanego w listopadzie 2021 r. Za jednego BTC trzeba zapłacić dziś jedynie około 28,3 tys. dol., a prognozy długoterminowe pozostają obiecujące.

Bear market

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.