Co odstrasza traderów przed podejmowaniem ryzyka na rynku altcoinów? | Wiadomości | CrypS.

Co odstrasza traderów przed podejmowaniem ryzyka na rynku altcoinów?

Bear market Altcoiny

Firma analityczna Glassnode twierdzi, że płynność na rynku altcoinów spada wraz ze spadkiem popytu na ryzykowne aktywa. Do tego w nowej analizie firma zauważa, że kluczowe wskaźniki dot. “altów” znajdują się na najniższych poziomach cyklu, co wskazuje na słabość tego rynku.


Altcoiny w kryzysie

Jak podało Glassnode, „płynność cyfrowych aktywów w dalszym ciągu spada, ponieważ rozliczenia sieciowe, interakcje giełdowe i przepływy kapitału utrzymują się na najniższych poziomach cyklu, co mocno podkreśla obecną ostrą apatię, jakiej doświadcza rynek”.

Firma przyjrzała się też temu, co w takich niezbyt sprzyjających warunkach robią HODLerzy. W raporcie wskazała, że “kohorta posiadaczy długoterminowych pozostaje niezmienna, gdyż ich podaż w dalszym ciągu rośnie do nowych ATH (najwyższych poziomów w historii)”.

Ów wzrost liczby HODLerów zmniejsza podaż bitcoinów, które są w obrocie. Innymi słowy, długoterminowi inwestorzy trzymają swoje coiny i zapewne aż do Halvingu i wynikłych z tego wydarzenia wzrostów ich nie sprzedadzą.

Glassnode wskazał też na wskaźnik „Hot Supply” (tzw. gorąca podaż) bitcoina (BTC), który mierzy wolumen coinów, które zostały wykorzystane w przeprowadzaniu transakcji w ciągu ostatniego tygodnia. Czynnik ten wskazuje, że płynność rynku BTC osiąga najniższy poziom – ostatnio obserwowany podczas poprzednich bess.

Zastój płynności rynku jest uderzająco widoczny przy ocenie wskaźnika Hot Supply

– wskazuje firma.

Na co czeka rynek?

Na co czekają inwestorzy? Co może doprowadzić do większych ruchów na rynku altcoinów i bitcoina?

Jak już wspomnieliśmy, z pewnością duża część osób czeka na Halving bitcoina, który niemal zwyczajowo rozpoczynał hossę na rynku. Do tego inwestorzy obserwują poziom inflacji w USA.

Inflacja konsumencka, zgodnie z nowym odczytem, pozostaje drugi miesiąc z rzędu na stałym poziomie – 3,7%. Spada zaś ważniejsza dla Fedu inflacja bazowa. I to nieprzerwanie od marca br. We wrześniu wyniosła 4,1%.

Kolejnym czynnikiem, który może pobudzić wzrosty, może być powstanie ETF-a rynku spot BTC.

Wszystkie powyższe czynniki, które opisaliśmy, mogą zaistnieć wiosną. Stąd zapewne do tego czasu czeka nas na rynku nuda.

Bear marketreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.