Co odstrasza traderów przed podejmowaniem ryzyka na rynku altcoinów? | Wiadomości | CrypS.

Co odstrasza traderów przed podejmowaniem ryzyka na rynku altcoinów?

Jacek Walewski
Bear market Altcoiny

Firma analityczna Glassnode twierdzi, że płynność na rynku altcoinów spada wraz ze spadkiem popytu na ryzykowne aktywa. Do tego w nowej analizie firma zauważa, że kluczowe wskaźniki dot. „altów” znajdują się na najniższych poziomach cyklu, co wskazuje na słabość tego rynku.


Altcoiny w kryzysie

Jak podało Glassnode, „płynność cyfrowych aktywów w dalszym ciągu spada, ponieważ rozliczenia sieciowe, interakcje giełdowe i przepływy kapitału utrzymują się na najniższych poziomach cyklu, co mocno podkreśla obecną ostrą apatię, jakiej doświadcza rynek”.

Firma przyjrzała się też temu, co w takich niezbyt sprzyjających warunkach robią HODLerzy. W raporcie wskazała, że „kohorta posiadaczy długoterminowych pozostaje niezmienna, gdyż ich podaż w dalszym ciągu rośnie do nowych ATH (najwyższych poziomów w historii)”.

Ów wzrost liczby HODLerów zmniejsza podaż bitcoinów, które są w obrocie. Innymi słowy, długoterminowi inwestorzy trzymają swoje coiny i zapewne aż do Halvingu i wynikłych z tego wydarzenia wzrostów ich nie sprzedadzą.

Glassnode wskazał też na wskaźnik „Hot Supply” (tzw. gorąca podaż) bitcoina (BTC), który mierzy wolumen coinów, które zostały wykorzystane w przeprowadzaniu transakcji w ciągu ostatniego tygodnia. Czynnik ten wskazuje, że płynność rynku BTC osiąga najniższy poziom – ostatnio obserwowany podczas poprzednich bess.

Zastój płynności rynku jest uderzająco widoczny przy ocenie wskaźnika Hot Supply

– wskazuje firma.

Na co czeka rynek?

Na co czekają inwestorzy? Co może doprowadzić do większych ruchów na rynku altcoinów i bitcoina?

Jak już wspomnieliśmy, z pewnością duża część osób czeka na Halving bitcoina, który niemal zwyczajowo rozpoczynał hossę na rynku. Do tego inwestorzy obserwują poziom inflacji w USA.

Inflacja konsumencka, zgodnie z nowym odczytem, pozostaje drugi miesiąc z rzędu na stałym poziomie – 3,7%. Spada zaś ważniejsza dla Fedu inflacja bazowa. I to nieprzerwanie od marca br. We wrześniu wyniosła 4,1%.

Kolejnym czynnikiem, który może pobudzić wzrosty, może być powstanie ETF-a rynku spot BTC.

Wszystkie powyższe czynniki, które opisaliśmy, mogą zaistnieć wiosną. Stąd zapewne do tego czasu czeka nas na rynku nuda.

Bear marketreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.