Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.09.2023]

Kurs kryptowalut 29.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 września 2023 roku.


Spis treści:


Multichain promuje kontrowersyjny projekt

Zauważyliście, że ostatnio coraz częściej jest tak, że gdy jakiś projekt na rynku kryptowalut ponosi porażkę, to jego członkowie po niedługim czasie wracają z nową inicjatywą i twierdzą, że bardzo im przykro, ale nic się nie dało zrobić, by uratować wcześniejszą sytuację? Tak właśnie jest w przypadku deweloperów Multichain, czyli sieci łączącej różne blockchainy, które została zawieszona w lipcu tego roku w wyniku utraty płynności.

Czytaj więcej: Stracili 130 mln dolarów i zawiesili firmę. Teraz wracają z nowym projektem

Valkyrie otrzymuje historyczną zgodę od SEC na wyjątkowy ETF

Amerykański podmiot pełniący opiekę nad inwestycjami swoich klientów poinformował, że udało mu się uzyskać zielone światło na uruchomienie przełomowego funduszu ETF dotyczącego kryptowalut. Otóż Valkyrie stanie się pierwszą w historii tego kraju firmą, która oferuje ETF na kontrakty terminowe dotyczące zarówno bitcoina, jak i etheru. Valkyrie Bitcoin and Ether Strategy ETF startuje już 3 października.

Czytaj więcej: Valkyrie wygrywa wyścig o ETF na kontrakty terminowe na Ethereum! Jak zareagował rynek ETH?

MakerDAO rośnie w siłę. Token projektu skacze o 200% od stycznia

Najpopularniejszy z kryptowalutowych protokołów pożyczkowych ma czym się chwalić. MakerDAO od początku roku notuje wzrost dochodów, a kurs ich tokena MKR wzrósł o 200%! Na jego wykresie widzimy obecnie cenę, z jaką ten token ostatni raz spotkał się w maju 2022 roku. Znamy także powody takowego stanu rzeczy.

Czytaj więcej: Co się dzieje w MakerDAO? Kurs tokena wybił i jest najwyżej od 16 miesięcy!

Co sprawia, że dana kryptowaluta jest inflacyjna lub deflacyjna?

Na rynku kryptowalutowym dostępnych jest tysiące różnych cyfrowych tokenów, które mogą różnić się między sobą pod wieloma względami, w tym pod kątem sposobu emisji nowych jednostek. W przypadku części z nich podaż będzie ograniczana w czasie, przez co będą posiadały charakter deflacyjny, w przypadku innych będzie się ona zwiększała, nadając im cechy inflacyjne. W tym artykule wyjaśniamy główne podobieństwa pomiędzy tymi dwoma rodzajami kryptowalut, podając ich mocne, jak i te słabsze strony.

Czytaj więcej: Kryptowaluty deflacyjne a inflacyjne – charakterystyka i przykłady

Epic Games musi sprzedać kilka firm, by przetrwać. Wszystko przez metaverse

Twórca bijącej rekordy popularności gry Fortnite zainwestował ogromne pieniądze w jej rozwój w metaverse’ie, co jednak przełożyło się na kolosalne straty. W wyniku tego podjęto decyzję o zwolnieniu aż 16% personelu oraz przekazano, że planowana jest m.in. sprzedaż platformy Bandcamp, do której firma posiada prawa.

Trzeci kwartał był pełen włamań przez hakerów. Najwięcej zaszło w Ethereum

Firma zajmująca się bezpieczeństwem w sektorze blockchaina – Beosin – opublikowała nowy raport dotycząca cyberprzestępstw, jakie odnotowano w trzecim kwartale tego roku. Nie mamy dobrych wiadomości, bowiem hakerzy i oszuści w ostatnim czasie mocno zwiększyli intensywność swoich działań, w wyniku czego skradziono łącznie prawie 900 mln dolarów. Jeżeli chodzi o blockchainy, które w ostatnim czasie były miejscem największych kradzieży, to wymieniono tutaj Ethereum, BNB i Arbitrum. Wszystko wskazuje na to, że naruszenia barier bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni zaczynają stawać się coraz większym problemem i będzie tego jeszcze więcej.

Źródło: Cryptoslate

Sieć Holesky w końcu działa i może przynieść wiele dobrego

Po dwóch tygodniach od falstartu, jaki zaliczyła sieć testowa Ethereum o nazwie Holesky, poinformowano, że jej uruchomienie tym razem doszło finalnie do skutku i wszystko działa jak należy. To, co jest ciekawe, to ilość węzłów walidacyjnych, które obsługują ten testnet, a jest ich ponad milion. Daje to szanse na to, że ten naśladowca głównego łańcucha Ethereum będzie w stanie przeprowadzić jak najrzetelniej testy smart kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji, nim te trafią do głównej sieci. Deweloperzy liczą również na to, że dzięki takiej mocy uda się w końcu rozwiązać problem skalowalności.

Circle angażuje się konflikt na linii Binance SEC

Emitent drugiego największego stablecoina pod względem marketcapu – USDC – włączył się do sprawy sądowej, jaką w czerwcu wytoczyła giełdzie Binance Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Circle stanęło w obronie firmy próbując obalić jeden z zarzutów dotyczący tego, że token BUSD jest niezarejestrowanym papierem wartościowym.

Źródło: Coindesk

Kurs kryptowalut 29.09.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.