Valkyrie wygrywa wyścig o ETF na kontrakty terminowe na Ethereum! Jak zareagował rynek ETH? | Wiadomości | CrypS.

Valkyrie wygrywa wyścig o ETF na kontrakty terminowe na Ethereum! Jak zareagował rynek ETH?

Jacek Walewski
ETF

Podmiot zarządzający aktywami – Valkyrie – uzyskał zgodę na przekształcenie swojego istniejącego funduszu ETF w instrument inwestycyjny typu „dwa w jednym”. W praktyce chodzi o ETF oparty na kontraktach terminowych na bitcoina i ether. 


Dzisiaj fundusz ETF Valkyrie Bitcoin Strategy zaczął dodawać ekspozycję na kontrakty terminowe na ether, co czyni go pierwszym amerykańskim funduszem ETF oferującym ekspozycję na kontrakty futures na ethera i bitcoina w jednym module

– przekazał rzecznik prasowy firmy w oficjalnym oświadczeniu.

Valkyrie z etherowym ETF-em

Valkyrie staje się tym samym pierwszym podmiotem, który uzyskał zgodę na ETF oparty na kontraktach terminowych na ETH. Nie mówimy jednak o „czystym” ETF-ie etherowym. Nowa strategia funduszu polega bowiem na łączeniu kontraktów futures na ETH i BTC w ramach jednego ETF-a. Formalnie produkt trafi na rynek 3 października. Nazwa obecnego funduszu zostanie zmieniona na Valkyrie Bitcoin and Ether Strategy ETF.

VanEck stoi w kolejce

Pewny tego, że także uzyska zgodę SEC na ETF oparty na ETH, jest również VanEck. W dniu 28 września firma wypuściła dwie reklamy telewizyjne z motywem „Enter the Ether”.

Analitycy Bloomberga, Eric Balchunas i James Seyffart, są zdania, że reklamy telewizyjne mogą sugerować, że ETF-y typu futures na ether „pojawią się wcześniej, niż oczekiwano”. Seyffart spodziewa się, że nowy fundusz ETF VanEcka zostanie uruchomiony w najbliższy poniedziałek.

Na potwierdzenie czekają także wnioski dot. etherowych ETF-ów Volatility Shares, Bitwise, Roundhill, ProShares i Grayscale.

Tak stosunkowo szybkie zatwierdzenie ETF-ów przez SEC może być efektem tego, że w USA może dojść wkrótce do tzw. zawieszenia rządu. Ma być to efektem braku dogadania się w Kongresie Partii Demokratycznej i Republikańskiej w sprawie budżetu na nowy rok fiskalny, co może sparaliżować prace organów federalnych. Stąd zapewne zapadła decyzja, by wcześniej odpowiedzieć firmom na ich wnioski o stworzenie ETF-ów.

Dziś 1 ETH kosztuje 1678 USD, co oznacza skok ceny o aż 5% w skali tygodnia i 4% od wczoraj. Jeżeli pozostałe wnioski zostaną zatwierdzone, cena może rosnąć szybciej niż kurs bitcoina.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.