Bitcoin ponownie z trójką z przodu. Dlaczego kolejnym celem jest próg 50 tys. dolarów? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin ponownie z trójką z przodu. Dlaczego kolejnym celem jest próg 50 tys. dolarów?

bitcoin
W tym artykule:

Bitcoin przekracza 30 000 dolarów. W ciągu tygodnia następuje skok kursu o ponad 5 000 dolarów!


Chociaż najpopularniejsza kryptowaluta na świecie przekroczyła barierę 30 000 dolarów, to sam aspekt psychologiczny nie jest tutaj najważniejszy. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że taki kierunek kursu wskazuje odwrócenie tendencji na miesięcznych wykresach cenowych na korzyść byków – i to po raz pierwszy od sierpnia 2021 roku! Dzięki temu bitcoin ma potencjał do dalszego, gwałtownego wzrostu. 

Byki rządzą 

Zgodnie z przewidywaniami niektórych analityków, bitcoin rzeczywiście podąża za akcjami, dając szansę na byczy wiraż na rynku kryptowalut. Doszliśmy do etapu, gdzie kurs BTC/USD wzrósł o 6% w skali dnia i zasygnalizował wystąpienie LMACD – czyli tzw. byczego przecięcia. Ma ono miejsce, gdy linia LMACD przekracza kursywę sygnałową od dołu. Jednak przecięcie wymaga zamknięcia miesiąca, aby je potwierdzić oraz kilku miesięcy, aby dać pełne zaufanie do tego typu sygnałów. 

Grafika przedstawia aktualny kurs BTC. Źródło: TradingView

Czy kurs bitcoin osiągnie 50 000 dolarów? 

Według współzałożyciela Gemini – Camerona Winklevoss’a – właśnie jesteśmy świadkami wielkiej akumulacji bitcoina. W ciągu ostatniego tygodnia Invesco, Wisdom Tree i Valkyrie dołączyły do giganta inwestycyjnego BlackRock w ubieganiu się o ETF na Bitcoin u amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Niektórzy analitycy uważają, że takie działanie mogło doprowadzić do 19% wzrostu ceny bitcoina  i osiągnięcia poziomu 30 240 dolarów. Cameron Winklevoss, współzałożyciel kryptowalutowej giełdy Gemini, stwierdził 21 czerwca, że:

Wielka kumulacja bitcoina rozpoczęła się między instytucjami, a inwestorami detalicznymi. Kupno Bitcoina przed wejściem ETF na publiczny rynek jest podobne do zakupu przed pierwotnym oferowaniem publicznym, a ,,śluzy” do kupna BTC  zamykają się bardzo szybko.

Ponadto Michael Saylor – prezes zarządu MicroStrategy, wyraził swoją opinię sugerując, że inwestorzy detaliczni mogą wkrótce zostać zepchnięci na bok przez rosnący popyt instytucjonalny na kryptowaluty: 

Okno do wyprzedzenia instytucjonalnego popytu na bitcoin się zamyka.

Samo osiągnięcie kursu BTC na poziomie 50 tysięcy dolarów byłoby złamaniem kolejnej bariery psychologicznej (ATH).

Wall Street walczy o dominację 

W wywiadzie dla CNBC z dnia 21 czerwca popularny inwestor – Anthony Pompliano – wskazał, że spodziewa się zaciętej walki między inwestorami detalicznymi, a Wall Street:

Mamy instytucje i osoby fizyczne walczące o swój torcik z 21 milionów bitcoinów, które kiedykolwiek będą istnieć. Inwestor detaliczny posiada już 14 lat przewagi i zgromadził wszystkie wydobyte i wprowadzone do obiegu bitcoiny. Niestety 68% nie było ruszanych od roku. Ludzie zapominają, że bitcoin przeszedł od 0 do prawie biliona dolarów kapitalizacji rynkowej z prawie żadnym udziałem instytucji. 

Oprócz doniesień o BlackRock, które zgłosiło wniosek o Bitcoin Trust i ETF do SECWisdomTree podążyło śladem giganta, co z pewnością mogło doprowadzić do tak gwałtownego wzrostu wartości BTC. Czy kurs bitcoina dobije do 50 000 dolarów? Podobne pytania inwestorzy zadawali sobie wcześniej zakładając jeszcze mniejsze kwoty. Jego deflacyjny charakter i postępująca digitalizacja może doprowadzić do jeszcze większego wybicia kursu. Miejmy nadzieję, że tak się stanie. 

bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.