TOP 10 projektów krypto pod względem działań deweloperów | Wiadomości | CrypS.

TOP 10 projektów krypto pod względem działań deweloperów

projekty-kryptowalutowe

Choć to o bitcoinie (BTC) słyszy się najczęściej, inne projekty z branży wirtualnych walut ścigają się ze sobą, aby dostarczyć na rynek szereg udogodnień związanych ze zdecentralizowanymi finansami. Ciągły rozwój można traktować więc jako kluczowy wskaźnik postępu, jaki zachodzi w danym projekcie.


Konto na Twitterze znane pod nickiem ProofofGitHub, za którym podąża ponad 30 tys. użytkowników, udostępniło listę TOP 10 projektów kryptowalutowych, które doświadczyły największej aktywności ze strony programistów w zakresie tygodniowym na GitHubie. Pierwsze miejsce zajęły wspólnie dwa stosunkowo znane projekty blockchainPolkadot i Kusama

TOP 10 projektów krypto pod względem aktywności programistów

Kryptowaluty znajdują się w centrum zainteresowania wielu osób. Są one traktowane nie tylko jako zasoby inwestycyjne. Wiele z nich służy za środki płatności. Sieci blockchain ścigają się ze sobą, aby pozwalać na tanie i szybkie transakcje. Dla licznych ważne są również kwestie bezpieczeństwa. Nad tymi oraz szeregiem innych aspektów pochyla się wielu programistów skupionych wokół różnych projektów kryptowalutowych.

Niektórzy uznają rozwój danej sieci za kluczowy, jeżeli chodzi o postęp całego projektu. Te z kolei mogą być ulepszane pod wieloma kątami. Pewne konto na Twitterze znane jako ProofofGitHub udostępniło ranking projektów kryptowalutowych pod względem aktywności programistycznej w zakresie tygodniowym. W tym przypadku na prowadzenie wyszły dwa znane projekty, wspólnie zajmując pierwszą pozycję. 

Miejsce numer jeden pod względem zaangażowania ze strony programistów zajął Polkadot i Kusama. Ten pierwszy dąży do zbudowania zdecentralizowanej oraz prywatnej sieci blockchain. Ma być ona w pełni kontrolowana przez swoich użytkowników. Polkadot to nic innego, jak wielołańcuchowy protokół ułatwiający przenoszenie między blockchainami dowolnych danych bądź cyfrowych zasobów. Za jego pomocą inne sieci mogą więc ze sobą współdziałać. 

Kusama nie tylko mocno rywalizuje z Polkadot, ale też określa siebie, jako “dzikiego kuzyna” tego projektu. Jest to platforma stworzona po to, aby dostarczać interoperacyjność i wysoką skalowalność. W przypadku obu wyżej wymienionych projektów aktywność ze strony programistów to 610 działań w ciągu tygodnia

Na drugiej pozycji znalazło się Cardano. Projekt ten depcze po piętach swoim konkurentom. Wygląda na to, iż praca nad nim wrze. On sam przedstawiany jest, jako platforma umożliwiająca innowatorom wprowadzanie pozytywnych zmian o zasięgu globalnych. Projekt ten wykazał silną obecność z 512 działaniami rozwojowymi w ciągu tygodnia

Trzecie miejsce w rankingu TOP 10 projektów krypto pod względem aktywności deweloperskiej zajęła Hedera. Jest to sieć publiczna, która umożliwia osobom fizycznym i firmom tworzenie potężnych zdecentralizowanych aplikacji. Koleje projekty w rankingu to: Cosmos, ChainLink, Internet Computer, Status, Vega Protocol, Decentraland i IOTA.  

projekty-kryptowalutowe

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.