Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.04.2025]

Kursy kryptowalut 17.04.2025

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 17 kwietnia 2025 r.


Spis treści:


Wieloryby celowo dumpują cenę ETH, aby skupować dołki

Obserwujemy w tym tygodniu masową wyprzedaż etheru przez grube ryby. Czy to już potwierdzenie faktu, że ETH spada na samo dno i czas porzucić ten projekt? No właśnie nie do końca. W przypadku tego tokena widać ewidentną manipulację na rynku ze strony największych graczy.

Czytaj więcej: Wieloryby Ethereum w 72h sprzedały kryptowaluty o wartości 1,8 mld USD!

Project Eleven ogłasza „Q-Day Prize”. Do wygrania 1 bitcoin

Jak wiadomo, w najbliższych latach nie pojawi się jeszcze taka technologia, która będzie w stanie złamać zabezpieczenia sieci Bitcoina. Pytanie jednak, w którym momencie sytuacja ta ulegnie zmianie? I jak się przed tym zabezpieczyć na przyszłość? Firma Project Eleven w tym celu powołała do życia inicjatywę, która ma odpowiedzieć na powyższe pytania. Tylko ta nagroda jakaś taka śmiesznie mała.

Czytaj więcej: Project Eleven wyznacza nagrodę za złamanie zabezpieczeń adresów bitcoina

Base wywołało pump and dump nowego tokena

Zespół sieci Base strzelili sobie w stopę, próbując rozreklamować swoje nowe hasło promujące ich projekt. Twórcy wykazali się absolutnym brakiem wyobraźni wspierając jedną z memecoinowych platform.

Czytaj więcej: Wspierany przez Coinbase blockchain Base mierzy się z krytyką społeczności za absurdalną sytuację

Solana z szansą na powrót do wzrostów. Nadchodzi kolejny boom na memecoiny

Do sieci Solany wraca kapitał, który uciekł z tego blockchaina do innych sieci po wybuchu skandalu z tokenem LIBRA. Obecnie widzimy kolejną falę wzrostów w sektorze memecoinów. Co więcej, Raydium wystartowało ze swoją platformą do wybijania tego rodzaju tokenów. Ciekawe, jak przełoży się to na wzrost ceny SOL.

Czytaj więcej: Masowy napływ środków do Solany. Raydium odpala nową platformę

Jerome Powell: Banki muszą złagodzić swój stosunek do kryptowalut

Przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej przemawiał wczoraj w The Economic Club of Chicago. Powell wszedł na wiele istotnych tematów ekonomicznych, ale poruszył także wątek regulacji kryptowalut. Stany Zjednoczone mają swój interes w tym, aby adopcja cyfrowych aktywów w tym kraju postępowała.

Czytaj więcej: Jerome Powell ma dobre wieści ws. bankowości i kryptowalut

„Na rynku krypto nie liczy się dziś wartość” – twierdzi CEO CryptoQuant

Ki Young Ju w ostatnim czasie coraz mocniej krytykuje postawę osób z rynku kryptowalut. Jego zdaniem obecny rynek jest przesiąknięty hazardem i niezdrową spekulacją, a fundamenty i idee odeszły na boczny tor. Nie do końca jednak zgadzamy się tym stwierdzeniem, a Wy?

Czytaj więcej: CEO CryptoQuant rzuca kontrowersyjną tezę o inwestorach krypto. „Poza bitcoinem…”


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->