Do Kwon manipulował ceną Terry (LUNA) - twierdzą koreańscy prokuratorzy | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon manipulował ceną Terry (LUNA) – twierdzą koreańscy prokuratorzy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjny

Południowokoreańska prokuratura zdobyła dowody na to, że prezes Terraform Labs (TFL) Do Kwon manipulował ceną LUNA. Taką informację podał Korean Broadcasting System, powołując się na rzecznika agencji nadzoru.


Rzecznik ten twierdzi, że w posiadanie władz weszła korespondencja między Kwonem a pewnym pracownikiem:

Nie mogę ujawnić szczegółów, ale była to historia rozmów na messengerze, w których CEO konkretnie nakazał manipulację cenami.

Jak podaje Korean Broadcasting System, rzecznik Kwona zaprzeczył zarzutom. Media precyzują również, że szef TFL rezyduje “gdzieś w Europie”.

Krótka historia upadku Terra (LUNA)

Pod koniec marca cena rodzimego tokena ekosystemu Terra przekroczyła granicę 107 dolarów. Wzrostowi LUNA towarzyszył gwałtowny wzrost wolumenu obrotów. Doszło do tego podczas aktywnych zakupów bitcoinów przez fundację non-profit Luna Foundation Guard. Fundacja ta w ten sposób chciał zapewnić stabilność algorytmicznego tokena TerraUSD (UST).

8 maja UST stracił powiązanie z dolarem amerykańskim. Wszystko ze względu na odpływ aktywów z Anchor Protocol spowodowany spadkiem rentowności depozytów do 17,87%.

10 maja UST zanurkował poniżej 0,62 USD. Spadek był kontynuowany 11 maja, po czym kryptowaluta użyta do emisji UST LUNA runęła do poziomu 0,3 USD.

Po upadku ekosystemu południowokoreańscy regulatorzy finansowi zorganizowali nadzwyczajne spotkanie, aby ocenić wpływ tego zdarzenia. Jak donoszą media, lokalne władze w ramach śledztwa rozpoczęły poszukiwania pracowników Terraform Labs.

Przypomnijmy, że 14 września Korea wydała nakaz aresztowania Kwona i pięciu innych pracowników TFL pod zarzutem m.in. naruszenia przepisów dotyczących rynków kapitałowych.

Prokuratorzy wystąpili od tego czasu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o unieważnienie paszportów wymienionych w nim osób. Agencja przychyliła się do prośby stróżów prawa i nakazała Kwonowi zwrócić paszport w ciągu 14 dni.

Władze zwróciły się również do Interpolu o wszczęcie poszukiwania i zezwolenie na zatrzymanie współzałożyciela firmy. Media podały, że międzynarodowa organizacja wydała “czerwoną notę” za Kwonem. Informacje na stronie internetowej jednak tego nie potwierdzają.

Kwon zaprzeczył stawianym mu zarzutom i temu, że ucieka przed wymiarem sprawiedliwości. Odmówił jednak ujawnienia swego miejsca pobytu.

Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjny

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.