Ziemia w Decentraland sprzedana za 2,43 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Ziemia w Decentraland sprzedana za 2,43 mln USD

Zerelik Maciej
Rekordowa sprzedaż cyfrowej nieruchomości w grze Decentraland

Działka wirtualnej nieruchomości w metaverse Decentraland została sprzedana za rekordową kwotę 2,43 miliona dolarów w kryptowalucie – ponad dwukrotnie więcej niż poprzedni rekord wynoszący 913 000 dolarów.

Ziemia została sprzedana firmie Metaverse Group za 618 000 MANA. Tak wynika z oświadczenia firmy macierzystej Metaverse Group, Tokens.com.

Zgodnie z oświadczeniem, wirtualna ziemia będzie rozwijana w celu „ułatwienia pokazów mody i handlu w ramach eksplodującego przemysłu mody cyfrowej”. Metaverse Group planuje przy tym partnerstwa z „kilkoma istniejącymi markami mody”. Sam Hamilton, szef działu treści w Decentraland Foundation, w komunikacie prasowym towarzyszącym ogłoszeniu powiedział:

Moda to kolejny ogromny obszar rozwoju metawersum. Więc to jest w samą porę, i bardzo ekscytujące, że Metaverse Group podjęła tak zdecydowane zobowiązanie z tym zakupem ziemi w sercu Decentraland’s fashion precinct.

Czym jest metaverse?

Metaverse to trwały wirtualny świat, w którym użytkownicy wchodzą w interakcje jako awatary, we wspólnych przestrzeniach przeznaczonych do pracy lub zabawy. W ostatnich miesiącach metaverse zyskało ogromną popularność. Wszystko za sprawą Facebooka, który ogłosił zmianę nazwy na Meta. Do tego świata weszli też inni giganci, tacy jak Microsoft, Nike, czy Adidas.

Decentraland jest platformą metaverse opartą na kryptowalutach, w której wirtualne obiekty i działki są reprezentowane przez niewymienne tokeny (NFT), kryptograficznie unikalne tokeny, które potwierdzają własność cyfrowych aktywów. NFT są uważane za kluczowy element metaversum, ponieważ umożliwiają użytkownikom przejmowanie na własność aktywów cyfrowych i przenoszenie ich pomiędzy różnymi platformami.

Rosnący szum wokół metaverse w ostatnich miesiącach napędził kryptowaluty związane z wirtualnymi światami do rekordowych poziomów. Niemniej jednak dzisiejsze załamanie rynku spowodowało, że oba tokeny gwałtownie się wycofały.

Chociaż Decentraland i Tokens.com opisują zakup wirtualnej ziemi przez Metaverse Group jako „największy publiczny zakup ziemi w metaverse do tej pory”, nie jest to do końca prawda. Jak informowaliśmy wcześniej, działka wirtualnej ziemi w Axie Infinity została sprzedana za niewiele więcej – 2,48 miliona dolarów.

Rekordowa sprzedaż cyfrowej nieruchomości w grze Decentraland
reklama
reklama