Adidas współpracuje z Coinbase i kupuje ziemię w Sandbox | Wiadomości | CrypS.

Adidas współpracuje z Coinbase i kupuje ziemię w Sandbox

Zerelik Maciej
adidas coinbase

Firma obuwnicza i odzieżowa Adidas ogłosiła dwa nowe przedsięwzięcia kryptowalutowe. Spółka wejdzie w partnerstwo z Coinbase i zbuduje coś na ziemi w The Sandbox.

W środę Adidas ogłosił współpracę z giełdą kryptowalut Coinbase. Póki co nie wiadomo zbyt wiele na temat natury partnerstwa. Firma zakończyła swojego tweeta pisząc: „Prawdopodobnie nic”.

Coinbase potwierdziło partnerstwo odpowiadając: „[Dzień dobry]…Witaj na imprezie, partnerze!”.

Dzień wcześniej Adidas zaangażował się w grę zbudowaną na Ethereum – The Sandbox. Firma zbuduje coś na wirtualnej nieruchomości, a koncepcja będzie nazywać się „AdiVerse”.

Wygląda na to, że Adidas jest już właścicielem ziemi w The Sandbox. Nazwa firmy jest bowiem widoczna na działce o tych współrzędnych. Póki co nie wiadomo, czy spółka kupiła tę ziemię, czy też została ona przydzielona za darmo przez The Sandbox.

Co planuje Coinbase i Adidas?

Nadal nie wiadomo, czy partnerstwo Adidasa z Coinbase jest związane z jego działalnością w The Sandbox. Prawdopodobne jest, że firma planuje wydać kryptowalutę w grze. Jeśli tak się stanie, Coinbase może pomóc jej dokonać wymaganej inwestycji.

Istnieją również inne możliwości. Adidas uruchomił NFT na POAP w zeszłym tygodniu. Możliwe, że Coinbase jest związany z tym ruchem. Zwłaszcza jeśli Adidas planuje wydać większą serię NFT. Coinbase planuje bowiem uruchomić rynek NFT, a Adidas mógłby prawdopodobnie wykorzystać ten rynek do dystrybucji przyszłych niewymiennych tokenów.

Firma mogłaby również użyć Coinbase do zaakceptowania kryptowaluty jako formy płatności. Podobne rozwiązania przyjęło wcześniej wiele innych firm. Póki co są to jednak jedynie spekulacje.

adidas coinbase
reklama
reklama