Rekordowa sprzedaż cyfrowej nieruchomości w grze Decentraland | Wiadomości | CrypS.

Rekordowa sprzedaż cyfrowej nieruchomości w grze Decentraland

Mariusz Przepiórka
Rekordowa sprzedaż cyfrowej nieruchomości w grze Decentraland

Wirtualna działka sprzedana jako NFT w grze Decentraland z otwartym światem osiągnęła wartość ponad 913 000 USD, według ceny kryptowaluty MANA opartej na Ethereum.

Nowy rekord w Decentraland

Nieruchomość NFT, zwana w grze tokenem LAND, została sprzedana za 1 295 000 MANA. Według danych portalu NonFungible, jest to najwyższa wartość sprzedaży LAND do tej pory w przeliczeniu na dolary amerykańskie (około 913 000 dolarów w momencie sprzedaży). Jednak w przeszłości zdarzały się sprzedaże za większą kwotę tokenów MANA, gdy waluta ta była znacznie mniej wartościowa. Rekord to 2 772 000 MANA w listopadzie 2018 roku, co wynosiło wówczas nieco poniżej 211 000 USD.

gra-decentraland

Według doniesień medialnych, rekord jest zasługą firmy Republic Realm, która inwestuje w wirtualne nieruchomości w grach kryptowalutowych. Republic Realm jest oddziałem Republic, platformy inwestycyjnej online, która sama posiada godnych uwagi inwestorów, w tym AngelList, Binance i Galaxy Interactive. Republic Realm nie ujawniła jeszcze, w jaki sposób planuje wykorzystać nieruchomość Decentraland, która w grze znajduje się w dzielnicy Dragon Kingdom.

Wartość cyfrowych gruntów bije kolejne rekordy

Decentraland to oparta na Ethereum internetowa gra, w której gracze mogą swobodnie eksplorować świat, wchodzić w interakcje między sobą i grać w gry w obrębie środowiska. Gra 3D przypomina nieco świat Second Life zmieszany z Minecraft. Decentraland nie jest jedyną grą opartą na technologii blockchain, opartą na działkach cyfrowej ziemi sprzedawanych jako NFT. Sandbox i Axie Infinity, obie również zbudowane na Ethereum, to dwie inne gry, które zgarnęły miliony dolarów sprzedając wirtualne nieruchomości.

W tym przypadku Decentraland pobiła rekord sprzedaży nieruchomości ustanowiony zaledwie kilka tygodni temu. Na początku tego miesiąca, protokół blockchain Boson ogłosił, że zakupił nieruchomość Decentraland za około 704 000 USD w cennej dzielnicy Vegas City, z planami budowy wirtualnego centrum handlowego, aby reklamować swoje produkty zdecentralizowanej infrastruktury.

Rekordowa sprzedaż cyfrowej nieruchomości w grze Decentraland
reklama
reklama