Wirtualna działa w Axie Infinity sprzedaje się za 2,4 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Wirtualna działa w Axie Infinity sprzedaje się za 2,4 mln USD

Konrad Juszczyk
Axie Infinity osiąga nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USD

Wirtualna działka w grze Axie Infinity NFT została sprzedana w środę za rekordową cenę 550 ETH (około 2,4 miliona dolarów).

Rekordowa sprzedaż ziemii w Axie Infinity

W tweecie opublikowanym przez Axie Infinity działka NFT, została sprzedana za 550 ETH (2,4 mln USD w momencie transakcji). Według twórców gry jest to najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek zapłacono za wirtualne nieruchomości.

Działka jest częścią typu ziemi „Genesis”, którą Axie Infinity określa jako „niezwykle rzadką”. Grunt Genesis znajduje się w centrum mapy Axie Infinity i obejmuje 220 działek. Sprzedający działkę nazywa się „ArcaChemist”, a kupujący „Lunacian #789512”. Sprzedaż ta następuje po zakupie wirtualnej nieruchomości w Decentraland w poniedziałek za 618 000 MANA, czyli około 3,2 miliona dolarów. Zainteresowanie metaverse wzrosło w ostatnich miesiącach przez Facebooka i zmianę nazwy firmy na Meta i koncentracji na tej przestrzeni.

Axie Infinity osiąga nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USDreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.