Microsoft aktualizuje aplikacje Teams i Xbox z myślą o metaverse | Wiadomości | CrypS.

Microsoft aktualizuje aplikacje Teams i Xbox z myślą o metaverse

Mariusz Przepiórka
Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji

Amerykański gigant technologiczny Microsoft dostosowuje się do wymogów metaverse, wprowadzając aktualizacje do usług Teams i konsoli do gier Xbox, a także nowy produkt o nazwie „Dynamics 365 Connected Spaces”.

Prezes Microsoftu Satya Nadella, ogłosił plany metaverse dla Teams i Spaces we wtorek podczas konferencji Microsoft Ignite. – Metaverse umożliwia nam osadzenie informatyki w świecie rzeczywistym, a świata rzeczywistego w informatyce. Wnosi prawdziwą obecność do każdej cyfrowej przestrzenipowiedział Nadella.

Aktualizacja dla Microsoft Teams nosi nazwę „Mesh”, a jej wdrożenie w 2022 roku zapewni użytkownikom spersonalizowane cyfrowe awatary i wciągające przestrzenie do spotkań w metaverse, dostępne z dowolnego urządzenia, bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu.

W grudniu premiera Connected Spaces

Nowy produkt Dynamics 365 Connected Spaces zostanie zaprezentowany w grudniu 2021 roku i pozwoli organizacjom połączyć się z metaverse i technologiami sztucznej inteligencji. Jak twierdzi Microsoft, Spaces może być używany do łączenia danych obserwacyjnych z kamer „sklepu detalicznego do hali fabrycznej” w tzw. hybrydowym środowisku pracy.

W wywiadzie udzielonym stacji Bloomberg TV Nadella stwierdził również, że Xbox, oddział Microsoftu zajmujący się grami wideo, będzie zdecydowanie pracować nad integracją metaverse ze swoimi grami. Prezes firmy nie chciał jednak zdradzić szczegółów dotyczących branży gier.

Nike i Facebook również wchodzą w metaverse

Microsoft nie jest jedynym mainstreamowym gigantem, który w tym tygodniu ujawnił plany związane z metaverse. Według doniesień medialnych, firma Nike złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego swojego logo i sloganu do wykorzystania w „wirtualnych światach online”. Firma zamieściła również dwie oferty pracy dla projektantów wirtualnych materiałów, w których twierdzi, że nowi pracownicy będą odgrywać kluczową rolę w zmianie definicji cyfrowego świata i przeprowadzą nas do Metaverse.

Zmiany ukierunkowane na Metaverse przeprowadza również Facebook, który zmienił nazwę na Meta i podejmuje działania zmierzające do stworzenia platformy dla twórców, która posłuży do budowy wirtualnych firm online, połączenia doświadczeń online ze światem fizycznym, i uruchomienia własnej firmy pod nazwą  Reality Labs.

Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji
reklama
reklama