Whale-Alert: Wieloryby przenoszą ogromne ilości BTC | Wiadomości | CrypS.

Whale-Alert: Wieloryby przenoszą ogromne ilości BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku

Wieloryby BTC przenoszą swoje zasoby w dużych ilościach. Jeden z użytkowników Bitcoina przeniósł wczoraj monety o wartości prawie 300 milionów dolarów.

Według najnowszych danych opublikowanych przez firmę analizującą blockchain, Whale Alert, użytkownik w dniu 6 kwietnia przeniósł 5193 BTC do nieznanego portfela. Transakcja została zrealizowana dokładnie o godzinie 21:23 UTC.

Największa na świecie kryptowaluta odnotowała w środę 4-procentową korektę. W chwili pisania tego tekstu, Bitcoin jest notowany w pobliżu 56 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 1.04 biliona dolarów. Kapitalizacja rynkowa BTC na poziomie 1 biliona dolarów okazała się korzystna dla cyfrowej waluty. Spowodowała bowiem gwałtowny wzrost aktywności sieciowej.

Najnowsze dane z Glassnode wskazują, że powyżej tego pułapu zostało przetransferowanych ponad 1,98 miliona Bitcoinów. Wieloryby odgrywają ważną rolę w działaniu cen BTC, ponieważ ruch dużych ilości monet tworzy niedobór podaży. Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, odnotowała ostatnio masowe odpływy BTC.

Oprócz ostatniego ruchu 5193 BTC, 6 kwietnia kryptowalutowy wieloryb przeniósł 3 357 BTC o wartości ponad 196 milionów dolarów. Transakcja została zrealizowana o godzinie 19:07 UTC.

Instytucjonalna adopcja Bitcoina

Instytucjonalna adopcja Bitcoina gwałtownie wzrasta od początku 2021 roku. Największa na świecie kryptowaluta odnotowała najlepszy I kwartał roku po raz pierwszy od 2013 roku. Grayscale, MicroStrategy, Tesla, Square i Meitu w ciągu ostatnich kilku miesięcy gromadziły cyfrową walutę w ogromnych ilościach. MicroStrategy ogłosiła na początku tego tygodnia kolejny zakup warty 15 milionów dolarów. Spółka posiada już ponad 91 000 BTC.

Komentując instytucjonalną adopcję Bitcoina podczas wywiadu z CNBC, David Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs, powiedział:

Istnieją znaczące ograniczenia regulacyjne wokół nas i nas działających wokół kryptowalut takich jak Bitcoin. Ponieważ nasi klienci mają zapotrzebowanie na zaangażowanie w tę przestrzeń, możemy nadal znajdować sposoby wspierania naszych klientów.

Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.