Giełda Coinbase zanotowała masowy odpływ bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Giełda Coinbase zanotowała masowy odpływ bitcoina

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, odnotowała wczoraj masowy odpływ bitcoina. W ciągu ostatnich 24 godzin cyfrową giełdę opuściły BTC o wartości prawie 1 mld USD.

Odpływ BTC z Coinbase

Jak wynika z danych opublikowanych przez platformę analityczną blockchain cryptoquant.com, w ciągu jednego dnia Coinbase opuściło blisko 14 600 BTC ($...). Podaż BTC na wiodących giełdach cyfrowych osiągnęła najniższy poziom od ponad 2 lat. Whale Alert, platforma monitorująca i analizująca blockchain i kryptowaluty, poinformowała o pojedynczej transakcji 4001 BTC z Coinbase do portfela kryptowalutowego. Całkowita wartość transferu wyniosła około 216 mln USD. Bitcoinowe grube ryby przenoszą największą na świecie kryptowalutę w ogromnych ilościach z cyfrowych giełd do anonimowych portfeli, aby ograniczyć podaż.

Na początku bieżącego miesiąca bitcoin osiągnął rekordowy poziom 61 000 USD. Obecnie jego wartość wynosi około 54 000 USD, a całkowita kapitalizacja rynkowa oscyluje wokół 1,09 bln USD. Od początku 2021 roku wartość BTC wzrosła o ponad 80%. Dominacja rynkowa największej na świecie kryptowaluty osiągnęła jednak najniższy poziom od prawie 3 miesięcy, co jest efektem gwałtownego wzrostu ETH i innych aktywów cyfrowych.

Giełda odpowiada za ponad 10% rynku BTC

Już na początku tego tygodnia pojawiały się doniesienia o kumulacji BTC przez poważnych graczy rynkowych. Serwis Glassnode wspomniał, że tylko 36% podaży BTC ruszyło się w ciągu ostatnich 6 miesięcy, podczas gdy przy okazji poprzednich szczytów wskaźnik ten wynosił nawet 50% podaży. Ostatnie odpływy cyfrowej waluty z Coinbase pokazują, że bitcoinowe grube ryby nie sprzedają kryptowaluty, a przenoszą je do zewnętrznych portfeli. Coinbase to jedna z większych giełd kryptowalutowych. Usługi powiernicze Coinbase w 2020 roku odpowiadały za prawie 11% wszystkich aktywów kryptowalutowych. Warto dodać, że giełda z siedzibą w USA ogłosiła zezwolenie na transfery przychodzące dla ANKR, CRV i STORJ, a handel tymi aktywami rozpocznie się 25 marca.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.