Microstrategy robi zakupy warte 1 miliard USD! | Wiadomości | CrypS.

Microstrategy robi zakupy warte 1 miliard USD!

Zerelik Maciej
microstrategy bitcoin

Firma MicroStrategy znowu zwiększyła swój portfel BTC. Tym razem nabyła kolejne 19 452 Bitcoinów o wartości około 1,026 miliarda dolarów. Michael Saylor, ogłosił tę wiadomość na Twitterze i poinformował, że spółka nabyła aktywa po średniej cenie 52 765 dolarów za Bitcoina.

Na dzień 24 lutego, Microstrategy posiada już 90 531 Bitcoinów, co czyni ją największym instytucjonalnym inwestorem w krypto świecie. Według BitcoinTreasuries, drugie, trzecie i czwarte miejsce zajmują odpowiednio Tesla, Galaxy Digital i Square. CEO Michael Saylor skomentował najnowszą inwestycję w następujący sposób:

Firma pozostaje skupiona na naszych dwóch strategiach korporacyjnych, polegających na rozwijaniu naszej działalności w zakresie oprogramowania analitycznego dla przedsiębiorstw oraz nabywaniu i posiadaniu bitcoina.

Dalej dodał, że Bitcoin może służyć jako „niezawodny magazyn wartości” i ujawnił, że firma będzie nadal dążyć do akumulacji jeszcze większej jego ilości.

MicroStrategy w dniu 19 Lutego ogłosiła zakończenie oferty dłużnych obligacji o wartości 1,05 miliarda dolarów. To właśnie te środki zostały przeznaczone na najnowszą inwestycję. Warto zauważyć, że początkowo firma planowała pozyskać zaledwie 600 mln USD. Podobny schemat miał miejsce podczas pierwszej oferty obligacji. W planach firmy było pozyskanie zaledwie 450 mln dolarów. Koniec końców jednak zdobyła 650 mln USD.

Ciekawie będzie obserwować, jak na inwestycję Microstrategy zareaguje rynek. Zwłaszcza, że w momencie publikacji, BTC notowany jest na poziomie ok. 49 000 USD i w ciągu ostatniej godziny stracił 2% swojej wartości.

microstrategy bitcoin
reklama
reklama