Square kupiło BTC o wartości 50 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Square kupiło BTC o wartości 50 mln dolarów

Zerelik Maciej
square bitcoin

Square, amerykański agregator usług handlowych, usług finansowych i płatności mobilnych z San Francisco, ogłosił właśnie dokonanie dużej inwestycji w Bitcoina.

Zgodnie z ogłoszeniem na Twitterze, firma kupiła Bitcoina (BTC) o wartości 50 milionów dolarów. Square uważa, że waluty cyfrowe są instrumentami upodmiotowienia ekonomicznego, i że Bitcoin umożliwia każdemu uczestnictwo w globalnym systemie monetarnym. Te cechy są zgodne z misją spółki.

Ponadto, firma jawnie udostępniła całą dokumentację dotyczącą inwestycji. W ten sposób chciała ułatwić innym przedsiębiorstwom zrozumienie tego procesu.

Square wierzy w potencjał Bitcoina

Square opublikował również komunikat prasowy, w którym ujawnił, że zainwestowane przez niego 50 milionów przełożyło się na zakup 4709 BTC. Co ważniejsze, inwestycja ta stanowiła 1% wszystkich aktywów Square na koniec drugiego kwartału 2020 r.

Dyrektor finansowy, Amrita Ahuja, wyjaśniła stanowisko spółki, mówiąc:

„Wierzymy, że Bitcoin ma potencjał, aby być bardziej wszechobecną walutą w przyszłości. W miarę jego przyjmowania zamierzamy uczyć się i uczestniczyć w nim w sposób zdyscyplinowany. Dla firmy, która buduje produkty oparte na bardziej inkluzywnej przyszłości, ta inwestycja jest krokiem na tej drodze”.

Firma już wcześniej miała styczność z kryptowalutami. W 2018 roku wykorzystała swoją aplikację Cash App, aby umożliwić handel Bitcoinem. Co więcej, w 2019 r. firma stworzyła cały zespół dedykowany kryptowalutom o nazwie Square Crypto. Celem zespołu było stworzenie otwartoźródłowej monety. Ponadto, zespół zainicjował COPA (Cryptocurrency Open Patent Alliance. Stowarzyszenie to zachęca do innowacji kryptograficznych i udziela dostępu do opatentowanych wynalazków.

square bitcoin
reklama
reklama