Square kupiło BTC o wartości 50 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Square kupiło BTC o wartości 50 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
square bitcoin

Square, amerykański agregator usług handlowych, usług finansowych i płatności mobilnych z San Francisco, ogłosił właśnie dokonanie dużej inwestycji w Bitcoina.

Zgodnie z ogłoszeniem na Twitterze, firma kupiła Bitcoina (BTC) o wartości 50 milionów dolarów. Square uważa, że waluty cyfrowe są instrumentami upodmiotowienia ekonomicznego, i że Bitcoin umożliwia każdemu uczestnictwo w globalnym systemie monetarnym. Te cechy są zgodne z misją spółki.

Ponadto, firma jawnie udostępniła całą dokumentację dotyczącą inwestycji. W ten sposób chciała ułatwić innym przedsiębiorstwom zrozumienie tego procesu.

Square wierzy w potencjał Bitcoina

Square opublikował również komunikat prasowy, w którym ujawnił, że zainwestowane przez niego 50 milionów przełożyło się na zakup 4709 BTC. Co ważniejsze, inwestycja ta stanowiła 1% wszystkich aktywów Square na koniec drugiego kwartału 2020 r.

Dyrektor finansowy, Amrita Ahuja, wyjaśniła stanowisko spółki, mówiąc:

“Wierzymy, że Bitcoin ma potencjał, aby być bardziej wszechobecną walutą w przyszłości. W miarę jego przyjmowania zamierzamy uczyć się i uczestniczyć w nim w sposób zdyscyplinowany. Dla firmy, która buduje produkty oparte na bardziej inkluzywnej przyszłości, ta inwestycja jest krokiem na tej drodze”.

Firma już wcześniej miała styczność z kryptowalutami. W 2018 roku wykorzystała swoją aplikację Cash App, aby umożliwić handel Bitcoinem. Co więcej, w 2019 r. firma stworzyła cały zespół dedykowany kryptowalutom o nazwie Square Crypto. Celem zespołu było stworzenie otwartoźródłowej monety. Ponadto, zespół zainicjował COPA (Cryptocurrency Open Patent Alliance. Stowarzyszenie to zachęca do innowacji kryptograficznych i udziela dostępu do opatentowanych wynalazków.

square bitcoinreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.