Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów

Redaktor: Albert Czajkowski
Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów

Korekta pogłębia się. Ponad 140 miliardów dolarów opuściło rynki Bitcoin w ciągu ostatnich 7 dni. Czy inwestorzy zaczynają realizować zyski osiągnięte podczas hossy?

Korekta BTC

Podczas gdy Bitcoin zaczyna formować kolejną dzienną czerwoną świecę, jego kapitalizacja rynkowa spada poniżej 1 biliona dolarów. Trzecia poważniejsza korekta podczas obecnej hossy pogłębia się, a cena największej kryptowaluty spadła w ciągu 24h już o 6%, a w ciągu 7 dni o około 10%. Według CoinMarketCap kapitalizacja rynkowa BTC wynosi obecnie 990 miliardów dolarów, po spadku o 140 miliardów dolarów w ciągu ostatnich siedmiu dni. Ten ruch nastąpił paradoksalnie zaledwie kilka dni po tym, jak analityk Willy Woo przewidział, że całkowita kapitalizacja bitcoina nie spadnie ponownie poniżej tych poziomów.

1 bilion USD jest już silnie wspierany przez inwestorów. Powiedziałbym, że istnieje spora szansa, że ​​już nigdy nie zobaczymy Bitcoina poniżej tego poziomu. – napisał na Twitterze Willy Woo

Warto podkreślić, że według CoinMarketCap zaledwie 4 kryptowaluty w topce 50 największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej nie są na minusie dziennym w trakcie pisania tekstu. Kapitalizacja rynkowa BTC po raz pierwszy przekroczyła bilion dolarów 19 lutego, ale nie pozostała tam długo, spadając poniżej tej wartości już po czterech dniach. Po raz drugi BTC przekroczył dziesięć cyfr 9 marca i pozostał powyżej tego kamienia milowego, aż do dzisiejszego załamania.

Co dalej?

Według CoinMarketCap całkowita kapitalizacja rynkowa całego ekosystemu kryptowalut wynosi obecnie 1,65 biliona dolarów. Od 22 marca spadła jednak o 180 miliardów dolarów. Realizacja zysków może być dużym czynnikiem w tym cofnięciu, jak sugeruje analityk Josh Rager, który stwierdził, że niezrealizowane zyski nie zostaną zrealizowane, dopóki nie znajdą się w banku. W nawiązaniu do prezesa MicroStrategy Michaela Saylora, którego firma kupowała w tym roku dużo Bitcoinów, dodał:

Nie próbuj zachowywać się tak, jakby Saylor w końcu nie chciał zrealizować zysków, ponieważ zrobi to wraz z każdym innym funduszem na planecie.

Według analityków pojawiło się wiele sygnałów, że wycofanie może być kontynuowane. Dostawca usług analitycznych Glassnode wykorzystał miernik rezerw ryzyka, który ocenia zaufanie długoterminowych posiadaczy w stosunku do ceny BTC, sugerując, że warunki są podobne do drugiej połowy lub późniejszych etapów hossy. W międzyczasie CryptoQuant przeanalizował przepływy BTC do giełd, aby przewidzieć, że uzyskanie kolejnego wzrostu pod względem popytu / podaży zajmie trochę czasu.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarówreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.