W 2020 roku przestępcy ukradli już 1,4 mld USD w krypto | Wiadomości | CrypS.

W 2020 roku przestępcy ukradli już 1,4 mld USD w krypto

Redaktor: Michał Misiura
Hakerzy kradną kryptowaluty

Spółka CipherTrace, zajmująca się tropieniem kryptowalutowej przestępczości, opublikowała raport obejmujący okres od stycznia do maja 2020 roku. Wynika z niego, że wartość przestępstw w tym sektorze osiągnęła poziom 1,4 mld USD. Dla porównania, w całym ubiegłym roku wartość kryptowalutowych przestępstw wyniosła 4,5 mld USD.

CEO CipherTrace Dave Jevans przyznał, że klienci i inwestorzy w coraz większym stopniu przekonują się do kryptowalut i jest to najszybciej rozwijający się system płatności. W ciągu 10 lat udział kryptowalut w rynku wzrósł do 7% i wynosi około 1 bln USD rocznie. Spółka wskazuje, że tylko niewielka część oszustw i wyłudzeń związana jest z pandemią COVID-19. Zwykle polegają one na przeciąganiu inwestorów z legalnych platform do portali, które mogą domagać się płatności w kryptowalutach.

Oszustwa związane z COVID-19 wiązały się również z podszywaniem się pod podmioty takie jak Czerwony Krzyż. Przestępcy w ten sposób wyciągali prywatne dane ofiar i domagali się dokonania wpłaty w kryptowalutach. W większości przypadków próby wyłudzenia na szczęście okazywały się nieskuteczne.

Największa część tegorocznej puli pochodzi z działalności chińskiej piramidy finansowej Wotoken. W ubiegłym miesiącu rozpoczął się proces w tej sprawie, a zdaniem spółki CipherTrace wartość wyłudzonych środków osiąga 1 mld USD. Raport wskazuje również, że już trzeci rok z rzędu fińskie giełdy kryptowalutowe otrzymały najwięcej bitcoinów, które miały pochodzić z działalności przestępczej. W ubiegłym roku przez te platformy przeszło 12,01% „brudnych” bitcoinów.

Hakerzy kradną kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.