Organizatorzy piramidy Wotoken stanęli przed sądem | Wiadomości | CrypS.

Organizatorzy piramidy Wotoken stanęli przed sądem

Mariusz Przepiórka
twórcy piramidy finansowej wotoken stanęli przed sądem ich piramida zebrała kryptowaluty warte 1 mld dolarów

Chiński portal Qianba poinformował, że 14 maja 2020 roku przed sądem w mieście Yancheng rozpoczął się proces w sprawie sieci Wotoken. Zdaniem oskarżycieli, organizatorzy procederu działali w sposób typowy dla piramid finansowych. Jedna z sześciu osób, które zasiadły na ławie oskarżonych, ma być powiązana z piramidą finansową PlusToken. W ubiegłym roku media kilka razy informowały, że PlusToken może być odpowiedzialny za nagłe wahania cen bitcoina.

Wotoken to projekt, który wystartował w lipcu 2018 roku i działał na rynku do października 2019 roku. Reklamowany schemat działania przypominał połączenie MLM i piramidy finansowej. Przystąpienie do projektu było darmowe, wymagało jedynie minimalnej inwestycji w tokeny WOR w wysokości 1000 USD. Zyski miały pochodzić z inwestycji realizowanych przez algorytmiczne boty tradingowe oraz z prowizji za wciągnięcie nowych członków do programu. Co charakterystyczne dla takich projektów, reklamowane oprogramowanie tradingowe w ogóle nie istniało.

Łącznie do programu Wotoken przystąpiło aż 715 249 osób. Dzięki ich inwestycjom organizatorzy procederu zgromadzili 46 tys. BTC, ponad 2 mln ETH, 292 tys. LTC, 56 tys. BCH i 684 EOS. Ogólna wartość tych kryptowalut w chwili aresztowania grupy wynosiła niemal 1 mld USD.

Przed chińskim sądem stanęło sześciu oskarżonych o organizację i kierowanie projektem Wotoken. Wśród nich znalazła się jedna osoba związana z niesławną piramidą finansową PlusToken. Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy. Grożą im kary pozbawienia wolności w wysokości od 6 miesięcy do 11 lat.

twórcy piramidy finansowej wotoken stanęli przed sądem ich piramida zebrała kryptowaluty warte 1 mld dolarów
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.